Чому важлива дитяча ортодонтія:  переваги раннього ортодонтичного лікування

15 травня відзначається Міжнародний День ортодонтичного здоров‘я. В цей день ми хочемо привітати усіх ортодонтів з професійним святом і звернути увагу батьків на важливість візитів до лікаря-ортодонта в дитячому віці, адже раннє ортодонтичне лікування – є запорукою правильного розвитку зубощелепної системи у наймолодших пацієнтів та відмінного естетичного ефекту в  майбутньому.

Існує думка, що не потрібно виправляти прикус тимчасових зубів, а дочекатися зміни їх на постійні. Насправді це не так! Ми рекомендуємо звернутися на перший візит до лікаря-ортодонта у віці 5-6 років.

На цьому етапі лікар зможе зрозуміти, чи буде дитина надалі потребувати ортодонтичного лікування, скорегувати розвиток зубощелепної системи, підготувати достатній простір для постійних зубів і, за необхідності, підготувати щелепу до лікування на брекет-системі в майбутньому.

Варто зауважити, що в деяких випадках при вчасному зверненні до ортодонта, проблему можна усунути в дитячому віці – без подальшої потреби лікування на брекет-системі.

Як визначити, чи потребує дитина раннього ортодонтичного лікування?

Показаннями до лікування у ортодонта є:

• Рання або пізня втрата тимчасових зубів
  • Ротове дихання, постійно відкритий рот або утруднене закривання рота
  • Шкідливі звички дитини – смоктання великого пальця, закушування губи тощо
  • Виступаюча верхня щелепа – дистальний прикус
  • Виступаюча нижня щелепа – мезіальний прикус
  • Зсув щелепи при відкриванні та закриванні рота – перехресний прикус
  • Скупченість зубів – недостатньо місця для постійних зубів
  • Видима асиметрія

Для виправлення прикусу в дітей ми використовуємо знімні  та незнімні ортодонтичні апарати. При виборі апарату ми завжди враховуємо індивідуальні особливості розвитку, вік та ступінь кооперації.

Ми розуміємо потребу у гарній посмішці та бездоганно рівних зубах, тому у своїй роботі застосовуємо передові методи сучасної ортодонтії, найкращі матеріали та ортодонтичну продукцію світових марок.

Далі розглянемо окремі випадки застосування знімних та незнімних ортодонтичних апаратів.

Накладки на тимчасові зуби в змінному прикусі для корекції оклюзії

При скупченості зубів:

Апарат Marco Rosa

Апарат Marpe на верхній щелепі та знімний апарат з гвинтом механічної дії на нижній щелепі

Відкритий прикус

Апарат Marco Rosa з петлями Рудольфа при парафункції язика. В пацієнта шкідлива звичка – смоктання пальця. В даному випадку батьки відмічають порушення мовлення у дитини, що можливо виправити за допомогою даного апарату.

Мезіальний та перехресний прикуспарат Hyrax з гачками для лицевої маски

Мезіальний прикус

Апарат Hyrax та апарат Брюкля з гачками для лицевої маски

Marpe з лицевими гачками

Для коригування дистального прикусу:

Twin Block

Апарат Herbst

Модифікований коректор ІІ класу Carriere Motion

Сьогодні, ортодонтія не просто естетичне лікування,  це набагато більше, ніж просто рівні зуби. Це про колосальний взаємозв’язок зубощелепного апарату і функціонування всього організму, про величезний досвід та бездоганне розуміння механіки руху зубів, їхньої правильної роботи та функції кожного зуба.

В нашій філософії ортодонтичне лікування має на меті повернути не тільки красу й естетику посмішки, а й відновити правильне функціонування всіх систем в організмі.

З повагою до здоров’я та краси,

Асистенти кафедри стоматології дитячого віку БДМУ

Хомишин О.Т. та Гринкевич Л.Г.