• Українська
Ін’єкції краси – за чи проти? Ускладнення після косметологічних процедур

Ін’єкції краси – за чи проти? Ускладнення після косметологічних процедур

Сьогодні похід до косметолога – необхідна частина життя будь-якої жінки. І якщо раніше дівчатам вистачало масажу і живильних кремів, то сьогодні велику увагу привертає ін’єкційна косметологія – популярний напрямок для невеликого виправлення зовнішності і для того, щоб приховати вікові зміни. Зрештою, для того, щоб жінка відчула себе впевненою. І це вже не просто косметологія, а естетична медицина

Головні переваги терапії з використанням ін’єкцій краси:

• згладжування навіть глибоких зморшок;
  • -багаті цінними речовинами активні інгредієнти;
  • -безпечна формула;
  • -прискорення процесів регенерації сполучної тканини дерми;
  • -процедура триває всього лише кілька хвилин, вона безболісна;
  • -доступна ціна, в порівнянні з процедурами інвазивної пластичної хірургії.

Які з ін’єкційних препаратів використовуються:

1-а група — це препарати на основі білкових компонентів, у складі яких є ботулінотоксин. Ін’єкція препарату Botox – нехірургічна процедура, спрямована на тимчасове згладжування зморшок. Найчастіше це верхня частина обличчя.

2-а група досить поширена — використовується гіалуронова кислота. Це натуральні гель-препарати, які вводяться під шкіру для заповнення складок і зморшок, підвищення її тонусу.

Перевагою методів є повна зворотність ефектів, оскільки використовувані речовини поглинаються, не залишаючи слідів в організмі. Вони не викликають алергії, що забезпечує високий рівень безпеки для пацієнта.

Вважається, що косметологічні маніпуляції  є досить нешкідливими способами  підтримувати молодість і красу. Однак і вони можуть привести до негативних наслідків. ⠀

Більшість того, що ми бачимо, те чим рясніє інтернет – це наслідки неправильно обраної тактики лікування або використання сумнівних продуктів. Ускладнення при введенні гіалуронової кислоти можуть трапитися у будь-якого лікаря. Але у пластичних хірургів вони трапляються набагато рідше. У пластичних хірургів і дерматологів, які пройшли спеціалізацію в даній області та мають теоретичні знання і досвід, які знижують ризик ускладнень. Але індивідуальні реакції організму не виключені – саме тому дуже важливо надати лікарю максимально детальну і перевірену інформацію про ваш стан здоров’я та індивідуальні особливості.

Побічні ефекти після косметологічних процедур можуть виявлятися відразу після процедури або протягом 7–14 днів. Найчастіше це:

Еритема. Почервоніння шкіри, яке розвивається на 1–4 день після процедури. Даний стан не є небезпечним для життя чи здоров’я та являє собою косметичний дефект.

Алергічна реакція. Також може проявлятися у вигляді почервоніння ділянки шкіри в супроводі сверблячки і печіння.
Анафілактична реакція. Зустрічається вкрай рідко, однак є найбільш небезпечним побічним ефектом. Супроводжується появою почуття нестачі повітря, страху, а також різким падінням артеріального тиску. Без надання медичної допомоги призводить до важких випадків.
Інфекційне ураження виникає при недотриманні гігієни під час процедури; вкрай важливо не проводити контурну пластику одразу після гострої стадії герпесу, це може спровокувати рецидив хвороби, який протікає вкрай важко;

Фіброз – реакція організму на чужорідну речовину. Це стрімке розростання сполучної тканини, що ззовні виглядає, як помітні ущільнення шкіри;

Гранульоми – це ще одна реакція організму, який намагається позбутися сторонньої речовини. У такому випадку формуються маленькі капсули-вузлики;

Некроз тканин може виникнути при пошкодженні судини, її стисненні чи потраплянні в неї філера.

Такі наслідки є дуже неприємними для людини. Аби знизити ризик їх появи, необхідно відповідально поставитися до проведення процедури – розповісти лікарю про всі алергічні реакції або неприємні відчуття, які виникали у процесі або після введення препаратів протягом життя.

Матеріал підготували:

к. мед. н. доцент кафедри дерматовенерології Марина ГАЄВСЬКА

та лікарі-інтерни Наталія Фацул, Ірина Гуцуляк,

Яна Васюта, Євген Дрезналь

Корисно знати

Днів
Годин
Хвилин
Секунд
Обери Університет своєї мрії

Багатотисячний колектив БДМУ запрошує старшокласників, їх батьків та всіх бажаючих на День відкритих дверей ОНЛАЙН