• Українська
  • English
Інноваційні технології у фармакокорекції залізодефіцитних анемій вагітних
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Інноваційні технології у фармакокорекції залізодефіцитних анемій вагітних

Залізо є найважливішим з мікроелементів. Іони заліза необхідні для процесу дихання, кровотворення, імунобіологічних і окислювально-відновлюючих процесів та входить до складу понад 100 ферментів. В організмі людини близько 3-4 г заліза, ця кількість відносно постійна. Вміст заліза в організмі регулюється виключно його надходженням, а не виведенням.

75% заліза в організмі входять до складу гемоглобіну. Основними депо заліза є: еритроцити ~ 1800 мг, печінка ~ 1000 мг, ретикуло-ендотеліально макрофагальна система ~ 600 мг, міоглобін ~ 300 мг, кістковий мозок ~ 300 мг, трансферин ~ 3 мг.

Залізодефіцитні анемії (ЗДА) є найпоширенішими у світі й складають 85% всіх анемії. Дефіцит заліза зустрічається у ~ двох мільярдів людей (тобто ~ 30% світового населення має рівні Нb нижче норми). Найбільше число випадків відзначається в країнах, що розвиваються (до 40%).

Анемія вагітних – одне з найбільш частих ускладнень гестаційного періоду. Виникає майже у половини вагітних жінок в усьому світі.

Серед анемій у вагітних залізодефіцитні становлять 75-90%. При ЗДА у вагітних виникають ускладнення гестаційного періоду, такі як: гіпотрофія плода (25%), гіпоксія плода (35%), гестози (40%), невиношування вагітності (15-42%), відшарування плаценти, кровотечі (10%), слабкість пологової діяльності (10-15%), кровотечі в III триместрі вагітності та ранньому післяпологовому періоді (10%), гіпогалактія (39%), гнійно-септичні інфекції в післяпологовому періоді (12%).

З метою профілактики виникнення анемічного синдрому ВООЗ рекомендує щоденно вживати 60 мг елементарного заліза вагітним жінкам для попередження перинатальних ускладнень, післяпологового сепсису, низької ваги немовлят при народженні.

До нещодавна біодоступність заліза в препаратах була лише 10-40%. Сьогодні є залізо у ліпосомах з біодоступністю 100%.

Матеріал підготувала: завідувачка кафедри акушерства,

гінекології та перинатології, д.мед.н., професорка Олена Кравченко

Корисно знати

Днів
Годин
Хвилин
Секунд
Обери Університет своєї мрії

Багатотисячний колектив БДМУ запрошує старшокласників, їх батьків та всіх бажаючих на День відкритих дверей ОНЛАЙН