Мислицький Валентин Францович – світлі спогади

Мислицький Валентин Францович – професор, доктор біологічних наук, завідувач кафедри патологічної фізіології (1989-2008 рр.), декан медичних факультетів (1997-2000 рр.) Буковинського державного медичного університету, академік Української академії наук, лауреат премії імені Ю. Федьковича, відмінник народної освіти України, народився18.09.1938 р. в чарівному куточку Поділля – с. Гуменці, Хмельницької області.

Пристрасть до науки прокинулася у Валентина Францовича ще в студентські роки, завдяки чому, після закінчення інституту з відзнакою, був рекомендований на наукову роботу. Навчаючись в аспірантурі при кафедрі нормальної фізіології, яку очолював видатний ендокринолог професор Яків Давидович Кіршенблат, виконав та успішно захистив кандидатську дисертацію. Вивчення впливів структур лімбічної системи мозку на залози внутрішньої секреції стало з цього часу предметом його наукових інтересів.

В 1990 році В.Ф. Мислицький захистив докторську дисертацію й очолив кафедру патофізіології. Науковий світогляд В.Ф. Мислицького формувався під впливом видатних учених, професорів Я.Д. Кіршенблата, М.С. Міцкевича, В.Б. Розена, Є.В. Науменка, академіка I.Г. Акмаєва, члена-кореспондента АМН України О.Г. Резнікова.

Під його керівництвом започатковані наукові дослідження з актуальних питань стану нейроендокринної системи за умов стресу та гіпоксії. Багато сил і часу В.Ф. Мислицький віддавав навчально-методичній роботі. За його редакції та авторства було видано практикум, збірник методичних розробок з патофізіології, 16 монографій, посібників, він став співавтором національного підручника «Патофізіологія», виданого українською, російською та англійською мовами.

З моменту заснування журналу «Клінічна та експериментальна патологія» Валентин Францович Мислицький був незмінним заступником головного редактора, а згодом – головним редактором цього видання.

Він – автор понад 350 наукових праць, член редколегії журналів «Буковинський медичний вісник», «Патологія», журналу Української академії оригінальних ідей «Хист», три терміни обирався членом спеціалізованої вченої ради із захисту дисертацій біологічного факультету Чернівецького державного університету ім. Ю. Федьковича.

Людина прекрасної душі, відкритого і доброго серця – таким Валентин Францович залишився у спогадах колег, співробітників університету, випускників та студентів.