Буковинський державний медичний університет

  • Українська
  • English
ПИШАЮСЯ ТИМ, ЩО Я – СТУДЕНТ БДМУ!

ПИШАЮСЯ ТИМ, ЩО Я – СТУДЕНТ БДМУ!

   Юність – чудова пора в житті кожної людини, адже в цей період здається, що під силу все. Така впевненість у собі та своїх силах допомагає втілювати в життя амбітні плани й заповітні мрії, з-поміж яких – вибір майбутньої професії та здобуття освіти, а отже, і вишу, який забезпечить належний рівень знань. На цьому етапі перед багатьма випускниками постає проблема вибору і закладу вищої освіти, і спеціальності, особливо якщо є багато цікавих і заманливих пропозицій. Отож, зваживши всі «за» і «проти», а також дослухавшись до голосу серця, я вирішив поєднати своє життя з медициною та вступити до Буковинського державного медичного університету, на медичний факультет (спеціальність «Медицина», магістр).

Зазначу, що вибір я зробив без вагань і у його правильності зовсім не сумніваюсь.

То чому ж БДМУ? А тому, що він – один із найкращих закладів вищої медичної освіти України, відомий і за її межами! До того ж у ньому мене приваблює все, починаючи від кваліфікованих викладачів і закінчуючи найновішим центром симуляційної медицини! Безпека – теж вагомий аргумент, адже вона дозволяє професорсько-викладацькому складу сповна виконувати свої обов’язки (що я, до речі, вже відчув), а студентам – розкрити свій потенціал.

Навчаючись в омріяному виші вже майже два місяці, я зробив певні висновки про організацію освітнього процесу, про матеріально-технічну базу, а також професійність викладачів. Та основним, на мою думку, є те, що кожен першокурсник відчуває себе членом великої та дружної родини Буковинського державного медичного університету всупереч відомому жарту про те, що справжніми студентами стають тільки після складання першої сесії. Так, навчатися нелегко, бо ніхто не народжується розумним і всезнаючим. Однак крок за кроком, слово за словом, книга за книгою – і я досягну свого Евересту. Бо давно зрозумів, що під лежачий камінь вода не тече. І перші незадовільні оцінки є ще одним підтвердженням цього. Когось, як і мене, вони мотивують викладатися «на повну» і не здаватися, а для когось можуть стати причиною зупинитися на початку обраного шляху. Добре, що в таких випадках можна звернутися по допомогу до працівників медико-психологічного центру нашого ЗВО й отримати висококваліфіковану підтримку.

Важливо дуже хотіти досягти мети, тоді й дії будуть відповідні – цілеспрямовані, наполегливі та водночас зважені й рішучі. Ще одним важливим аспектом навчання в БДМУ та його перевагою є активне дозвілля, яке допомагає віднайти й розвинути в собі найкращі чесноти і здібності. Адже зрозуміло, що студентське життя не може складатися лише з анатомії та біохімії… Справжнім місцем відпочинку для творчих сердець, де кожен може похизуватись своїм талантом, є палац «Академічний» – перлина нашого університету! Чи ти захоплюєшся грою на музичних інструментах, чи любиш співати, а може, займаєшся танцями – для усіх радісно відчинені двері, головне – бути готовим до копіткої праці! Занурюючись в історію БДМУ напередодні його 80-річчя та переглядаючи список його славетних випускників, мимоволі замислююсь над тим, що ми, студенти, теж є її творцями! Тут і зараз! Тому треба активно долучатися до студентського наукового товариства, брати участь у конференціях і програмах академічної мобільності (обміну студентами) та ін., тобто користуватися усіма можливостями, що пропонує нам університет. Тільки тоді ми станемо фахівцями своєї справи, гідними послідовниками Гіппократа і будемо прославляти свою аlma mater, бо впевнений, що саме така активна і всебічна діяльність сприятиме поглибленню знань, набуттю вмінь і формуванню навичок.

І не забуваймо, що ми потрібні тут – на рідній, Богом благословенній землі, яка потребує світлих розумів своїх дочок і синів для того, щоб рятувати життя своєї нації, такої мужньої та хороброї! З ювілеєм, омріяний університете! Нових амбітних планів, успішних звершень і вагомих здобутків вам, дорогі викладачі!  

Автор есе: студент 8-ї групи І курсу медичного факультету (спеціальність «Медицина», магістр) Іван ЛАЗОРЕНКО   

Науковий керівник: доцент закладу вищої освіти кафедри суспільних наук та українознавства Галина НАВЧУК

Корисно знати