Як підтримати дитину під час бомбардування?

Поради:

• Намагайтеся залишатися якомога позитивнішими. Діти сприймають те, що відбувається виходячи з вашої поведінки. Вам не потрібно завжди залишатися “сильним”; ви й так робите все, що можете. Займайтеся самодопомогою, самоспівчуттям та висловлюйте позитивні емоції.
  • Обійміть своїх дітей, якщо вони хочуть, і дозвольте їм сидіти у вас на колінах.
  • Співайте разом дитячі пісеньки. Це створює відчуття безпеки.
  • Уникайте конфліктів та сварок між друзями та членами родини.
  • Прийміть те, що відчуває ваша дитина, які б емоції вона не виявляла.
  • Чим більше ви отримаєте підтримки від інших, тим краще ви зможете допомогти своїм дітям.
  • Якщо ви вірите в Бога або якщо ви є духовною людиною, помоліться разом з вашою дитиною.
  • Не заохочуйте у своїх дітях почуття гніву чи помсти. Це тільки збільшить занепокоєння вашої дитини (дітей).
  • Щодо підлітків, дотримуйтесь балансу між можливістю ставлення до них як до дорослих (говоріть правду, діліться вашими роздумами, поважайте їхню думку, надавайте правдиву інформацію), залучайте їх до спільної праці – це створює почуття довіри, а також дайте їм зрозуміти, що готові їх підтримати.

Текст згідно: Kuhn Sevenants, According to new research… (How You Can Support Your Child during Bombing?, 2022).

Матеріал підготував: Богдан Сумарюк асистент кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С.М. Савенка