Як зміцнити імунітет

З настанням зими доволі часто чуємо про засоби для зміцнення імунітету. Чи правильне це твердження та як це зробити на практиці розповідає асистент кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб Володимир Вівсянник.

Немає чудодійної пігулки, яка враз зміцнить ваш імунітет. Та й, загалом, про поняття «зміцнення імунітету» наразі багато фахівців дискутують. Адже фактично зміцнення імунітету – це штучне збільшення кількості імунних клітин, а це не завжди хороша ідея. Механізми в імунній системі настільки складні, що неможливо точно знати які імунні клітини (їх величезна кількість типів) потрібно «збільшити». Стосовно препаратів в аптеках, то їхню ефективність клінічно не доведено.

Виникає питання «Ми нічим не можемо допомогти нашій імунній системі?» Відповідь доволі проста. Ми можемо допомогти не тільки імунній системі, але й всьому організму дотримуючись простих правил здорового способу життя.

• не паліть;
  • більше рухайтесь;
  • регулярно вживайте фрукти й овочі;
  • частіше бувайте на свіжому повітрі;
  • підтримуйте здорову масу тіла;
  • не зловживайте алкогольними напоями;
  • дотримуйтесь режиму сну;
  • уникайте стресів.

Окремо хочу зупинитися на правилах здорового харчування задля покращення імунітету

• Споживайте більше повноцінних білків.
  • Включайте в раціон рослинні та тваринні жири.
  • Їжте продукти з високою концентрацією вітаміну С.
  • Приймайте вітамін D.
  • Включіть в раціон кольорові овочі.
  • Вживайте до 30 грамів рослинної клітковини в день
  • Урізноманітніть меню продуктами, що містять селен і цинк.
  • Пам’ятайте про водний режим.
  • Додайте в їжу спеції.
  • Відмовтеся від «вуглеводних бомб»

Ось такі нескладні правила допоможуть вашому організму бути здоровим.

Матеріал підготував: Володимир Вівсянник, асистент кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб