Іван Якович Горбачевський – всесвітньовідомий вчений-патріот, біохімік, хімік, гігієніст і епідеміолог, освітній та громадсько-політичний діяч, гордість українського народу.
За ініціативи І.М. Яремій на кафедрі біоорганічної і біологічної хімії та клінічної біохімії було проведено круглий стіл, присвячений цьому видатному вченому. У заході взяли участь студенти 5 групи І курсу спеціальності «Медицина» та студенти-фармацевти денної та заочної форм навчання.
Присутні ознайомилися з біографією І.Я. Горбачевського, який народився 05 травня 1854 року на Тернопіллі, в селі Зарубинці Збаразького району, а також із його основними науковими здобутками.
Українець Іван Горбачевський у 28-річному віці став першим, кому вдалося синтезувати сечову кислоту при взаємодії гліцину та сечовини при температурі 200-230оС. Опублікована ним у 1882 році наукова праця «Синтез сечової кислоти» принесла науковцю світове визнання. Окрім того, І.Я. Горбачевський досліджував метаболізм пуринів та утворення сечової кислоти в ссавців. Саме він у 1888 році відкрив ксантиноксидазу – термінальний фермент катаболізму пуринових нуклеотидів у організмі людини. “Відкриття Горбачевського про синтез сечової кислоти в організмі залишається неперевершеним і в наші дні”, – так у 1953 році написали про відкриття І.Я. Горбачевського у французькому журналі “Semainedes Hapitaux”. Іван Якович Горбачевський – один із фундаторів української хімічної термінології на народній основі, яка була викладена ним у1905 році в праці «Увага о термінольоґії хемічній».
Окрім того, І.Я. Горбачевський свого часу попередив епідемію черевного тифу в Чехії, а викладаючи в Празькому університеті започаткував викладання лікарської хімії, був одним із засновників Наукового товариства ім. Т. Г. Шевченка у Львові. З 1 серпня 1917 року І. Я. Горбачевський стає першим в історії Австро-Угорщини українським міністром народного здоров’я, а у 1921 – приймає активну участь у створенні Українського вільного університету в Празі, єдиного на той час українського університету в світі. У 1925 році за сприяння І.Я. Горбачевського в Празі було створено товариство “”Музей визвольної боротьби України””, метою якого було збереження документальних і речових свідчень про визвольну боротьбу України. Усе своє життя І.Я. Горбачевський віддав науці та вірному служінню рідному українському народові.
24 травня 1942 року І.Я. Горбачевський помер та був похований на малому цвинтарі Святого Матея у Шарці під Прагою.