• Українська
  • English
Фармакогностична практика на базі оздоровчого табору «Здоров’я» БДМУ

Фармакогностична практика на базі оздоровчого табору «Здоров’я» БДМУ

Одним із важливих етапів навчальної роботи є навчально-виробнича практика завданням якої є не тільки закріпити теоретичний матеріал, але і набути виробничих навичок навчити молодих спеціалістів приймати самостійні рішення, а також дає студенту можливість остаточно переконатись у правильності вибору спеціальності.

Фармакогностична практика є обов’язковою складовою частиною процесу підготовки фармацевтичних фахівців у вищих навчальних закладах, перевага полягає в тому, що вона відкриває широкі можливості вивчення рослин в їх природному оточенні. Мета практики з фармакогнозії є вивчення дикорослих лікарських рослин в різних екологофітоценотичних місцевостях, поглиблення знань з основ систематики рослин, закріплення навичок гербаризації лікарських рослин.

Для результативного проходження практики навчальний заклад повинен мати оснащені відповідним чином бази. Такою базою є оздоровчий табір «Здоров’я» с. Репужинці, який готовий прийняти майбутніх спеціалістів у період карантину. Власне на цій базі, де розміщена навчально-дослідна ділянка кафедри фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії, студенти фармацевтичного факультету 4 курсу (спеціальність 226 «Фармація, промислова фармація» освітній ступінь «магістр»)» та фахового коледжу БДМУ проходили фармакогностичну практику.

Карантин звісно вніс певні корективи у проходженні практики студентами, але не завадив їхній реалізації. Під час практики, під керівництвом доцента Горошко О. М., асистентів Костишин Л.В., Ежнед М.А. та викладача Михайлюк Н.В. студенти залучалися до культивування лікарських рослин, що дозволить надалі правильно ідентифікувати лікарські рослини та морфологічно близькі їх види в природі; брали участь при заготівлі гербарних зразків і лікарської рослинної сировини з використанням набутих раніше теоретичних знань, здійснювали первинну обробку, сушіння відповідно до фізико-хімічних властивостей біологічно активних речовин.

Завдяки цьому було поповнено запаси гербарію лікарських рослин і сировини, надано належний вигляд навчально – дослідній ділянці, а студенти не тільки закріпили та вдосконалили свої практичні навички, але і мали змогу оздоровитись після, практично, дворічного карантинного обмеження.

Інформацію підготували: завідувач кафедри фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії Олександр Захарчук та асистент Ліля Костишин

ПРИВАТБАНК

Отримувач платежу
Мельничук Олександр Миколайович
Картка
4731 1856 3202 3484
IBAN:
UA593052990262086400936203888
Рахунок отримувача:
262086400936203888
Приват24 – https://www.privat24.ua/send/a1v11

МОНОБАНК

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/7xFpdiBGs
💳Номер картки банки
5375 4112 0409 0778

Корисно знати