Буковинський державний медичний університет

  • Українська
  • English
12 травня – День медичної сестри

12 травня – День медичної сестри

12 травня, в день народження основоположниці сестринської справи, Флоренс Найтінгейл, якій належить роль створення самостійної сестринської професії, відзначають Міжнародний день медичної сестри.

 Щиро вітаємо медичних сестер з професійним святом. Дякуємо за нелегку самовіддану працю, за терпіння, чуйність та уважне ставлення до пацієнтів, за милосердя. Сьогодні в час війни Ви, на рівні з лікарями, рятуєте наших захисників, бережете здоров’я цивільних. Ризикуєте життям заради порятунку українців.

Шана і повага вам за доблесть й відданість професії.

Бажаємо Вам щастя та добра, миру і злагоди.

 

Для хворих важливо мати найкраще» – Флоренс Найтінгейл

Починаючи з 1997 року, в Україні за ініціативи Міністерства охорони здоров’я України та Асоціації медичних сестер, 12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри. Саме ж свято має більш глибоке коріння і довгу історію і відзначалося за рішенням Міжнародної федерації Червоного Хреста.

Куратором Анною Слубською 10 травная проведений  виховний захід зі студентами спеціальності «Медсестринство» 2 курсу фахового коледжу, присвячений Міжнародному дню медичної сестри, на заході студенти ознайомились з історією професії, сучасними методами догляду за хворими та актуальність сьогодні спеціальності медсестринства.

Міжнародний або Всесвітній день медичних сестер святкується щорічно у день народження англійської сестри милосердя Флоренс Найтінгейл (1820-1910). Згідно з історичними довідками, під час Кримської війни Ф. Найтінгейл організувала у Туреччині догляд за пораненими солдатами союзників (коаліції Франції, Османської імперії, Великобританії і Сардінії). Згодом вона заснувала перші курси сестер милосердя Англії. Сьогодні Ф. Найтінгейл відома як фундатор професії медичних сестер і ініціатор реформи шпиталів.

 

«Бути медичною сестрою означає рятувати найцінніше-життя людини!» Діана Вілор, студентка БДМУ

«Я хочу бути корисною людству, тому обрала професію медсестринства» Ірина Грекул, студентка БДМУ

«Я хочу бути лікарем, але лікар має знати все, що стосується медицини, тому мій фундамент це знання медсестриства…» Вікторія Каменщикова, студентка БДМУ

Всесвітній день медичної сестри у форматі онлайн-зустрічі.

12 травня викладачі та студенти фахового коледжу БДМУ спеціальності 223«Медсестринство» на базі кафедри догляду за хворими та ВМО, відзначили професійне свято – Всесвітній день медичної сестри у форматі онлайн-зустрічі.

На заході були присутні: завідувач кафедри, професор  Плеш І.А., доценти  кафедри Борейко Л.Д. Юрків О.І., Макарова О.В., асистент Перижняк А.І., аспірант спеціальності 223 «Медсестринство» Бачу М.І. викладачі кафедри Григорець Д.К., Петрович Г.В., Антонюк-Штефаніка Л.О., доктор філософії, заступник директора  фахового коледжу БДМУ  Марараш Г.Г. та студенти 2-го, 3-го, 4 курсів фахового коледжу БДМУ, спеціальність 223«Медсестринство».

Організаторами зустрічі були співробітники кафедри догляду за хворими та ВМО, доц. Лілія Борейко, викл., магістр медсестринства Діана Григорець, ас. Алла Перижняк.

Ведучою заходу була викл., магістр медсестринства Діана Григорець, яка звернулася до учасників з вступним словом, підкресливши, що «медична сестра – це важлива, престижна і незалежна спеціальність. Сестринська справа є самостійною професією».

Відкрив захід завідувач кафедри, професор Ігор Плеш. Він привітав присутніх з Днем медичної сестри та наголосив значимість їхньої професії не тільки у мирний час, але й під час військових дій, про патріотизм та героїзм медичних працівників.

Доцент Лілія Борейко, привітала медичних сестер і братів та майбутніх фахівців медсестринства зі святом і наголосила на важливість їх постійного професійного розвитку.

Перед присутніми виступили: старости та випускники 3-го і 4-го курсу Чаущак Настя та Орлецька Владислава. Актуальну тему порушила студентка 2-го курсу Мельницька Ела з доповіддю «Волонтерський фронт. Сестри милосердя наших днів в умовах війни».

Під час онлайн-зустрічі були висвітлені питання розвитку медсестринства в Україні та світі, внесок Флоренс Найтінгейл у розвиток медсестринства, роль медичної сестри в умовах воєнного стану, робота волонтерського фронту.

Наприкінці виступила доктор філософії, заступник директора  фахового коледжу БДМУ Галина Марараш з побажанням здоров’я і всіх благ а випускникам успіхів у майбутній професійній діяльності.

Доцент Оксана Юрків побажала студентам успішно завершити навчання, знайти гарну роботу та отримувати задоволення від обраної професії.

Зі словами привітань колег та студентів приєдналась асистент Алла Перижняк.

Завершили зустріч хвилиною мовчання – вшанували пам’ять всіх медичних працівників, що загинули під час військових дій та в мирний час при виконанні своїх професійних обов’язків.

Викл. кафедри догляду за хворими та ВМО , магістр медсестринства Григорець Д.К..

 

 

Всесвітній день медичної сестри

«Медсестра – це ноги безногого,

очі сліпого, опора дитини,

джерело знань і впевненості для молодої матері,

 вуста тих, хто занадто слабкий

або занадто заглиблений в себе, щоб говорити»

 

12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри.

Цьому святу понад 100 років. День вибраний не випадково — це дата народження Флоренс Найнтінгейл, яка організувала першу службу сестер милосердя під час Кримської війни.

Медсестри піклуються про пацієнта вдень і вночі, переживають з ним усі труднощі та допомагають одужати. А з якою легкістю вони розбираються у великій кількості  пігулок і як спритно управляються з  уколами, вимірюють тиск, беруть аналізи і видають довідки! Без них нічого не працює ні на посту, ні в реанімації, ні в приймальному відділенні, ні в кареті швидкої.

В Україні сьогодні працює понад 303 тисячі медсестер. 24 з них — власниці почесної нагороди Міжнародного Червоного Хреста. Нехай їхні уколи будуть безболісними, перев’язки легкими, а пацієнти терплячі не тільки в Міжнародний день медичної сестри, а й кожну зміну.

10 травня до Всесвітнього дня медичної сестри ст. викл. Лідією Потаповою та викл. Валерією Андрієць разом зі студентами  студентами коледжу БДМУ І та ІV курсу спеціальність «Медсестринсво» (на основі БЗСО) проведено інформаційну годину на тему «Серця  щедрі на доброту»

 

 

На медичному факультеті №4 відзначили Всесвітній день медичної сестри

12 травня відзначають Всесвітній день медичної сестри. Це свято було засноване, офіційно, в 1971 році. Його відзначають з моменту, коли професійна громадська організація об’єднала сестер милосердя зі 141 країни в Міжнародну раду медичних сестер. За рішенням Міжнародної організації Червоного Хреста, Всесвітній день медичних сестер відзначається на честь англійської медсестри Флоренс Найтінгейл (12.05.1820 – 13.08.1910).

 

 

З нагоди даного свята, на медичному факультеті №4 було проведено онлайн захід «Роль медичної сестри в суспільстві». На заході були присутні: д.мед.н., професор Таміла Сорокман, декан медичного факультету №4; к.біол.н., доцент Світлана Семененко, головний куратор медичного факультету №4; бібліотекар 1 категорії Світлана Тулевська та завідувачка читального залу професорсько-викладацького складу Ірина Кухлій; д. філософії, асистент Надія Черней, куратор 1 курсу, 1 групи, спеціальність «медсестринство», окр – бакалавр та студенти даної групи.

 

Таміла Сорокман привітала присутніх зі Всесвітнім Днем. медичної сестри. Таміла Василівна розповіла майбутнім фахівцям про відомих медичних сестер світу, їхню роль в розвитку медсестринства, а також відмітила значну участь фахівців сестринської справи у війні. Декан факультету ознайомила студентів з розвитком та роллю багатоступеневої медсестринської освіти в Україні, наголосила на можливості займатися науковою медсестринською діяльністю в БДМУ.

 

Світлана Семененко підкреслила роль сучасної медичної сестри, як висококваліфікованого спеціаліста, професіонала, який має попит не тільки на вітчизняному, але і на міжнародному ринку праці, розповіла про підходи до участі медичної сестри в лікувально-діагностичному процесі, а також якості медичного обслуговування та ознайомила присутніх з відомими медичними сестрами сучасності.

Співробітники бібліотеки Світлана Тулевська та Ірина Кухлій долучилися до заходу та продемонстрували презентацію «Милосердя за покликанням». Присутніх ознайомили з історією зародження свята. Розповіли про знакові постаті медсестринства в світі – Флоренс Найтінгейл, Вірджінію Хендерсон, Блаженну Йосафату Гордашевську, Дашу Севастопольську, Софію Окуневську та їх внесок в розвиток медсестринства.

Надія Васкул ознайомила студентів з важливістю профілактичної роботи медичної сестри, охорони здоров’я населення, забезпечення епідемічної безпеки населення, зокрема під час епідемії ковіду, культури спілкування та харчування.

Отже, складно собі уявити нашу медицину без медичної сестри. Це одна з найгуманніших професій нашого часу, оскільки життя людини, її здоров’я – головні цінності для кожного. Саме вони гоять рани, дарують радість життя, вселяють віру у зцілення, спасають поранених на війні.

 

 

 

 

 

 

 

ПРИВАТБАНК

Отримувач платежу
Мельничук Олександр Миколайович
Картка
4731 1856 3202 3484
IBAN:
UA593052990262086400936203888
Рахунок отримувача:
262086400936203888
Приват24 – https://www.privat24.ua/send/a1v11

МОНОБАНК

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/7xFpdiBGs
💳Номер картки банки
5375 4112 0409 0778

Корисно знати