Діяльність І. Котляревського пройнята гуманізмом і життєвою мудрістю , він був новатором у найширшому розумінні цього слова та утверджував духовний ідеал народу. Як прогресивна людина того часу Іван Котляревський розумів роль національного театру у формуванні та піднесенні свідомості народу. Його високохудожні твори здобули популярність серед українців.
Поема “Енеїда” – стала першою масштабною пам’яткою українського письменства, що була перекладені розмовною українською мовою, яка започаткувала становлення нової української літератури.
Джерелом для написання «Наталки Полтавки» стало життя українського суспільства, лірично-побутові, обрядові, художні пісні та балади, вона увійшла до репертуару більшості театрів і сприймалася з гучними схваленнями, а ім’я творця повторювалося з любов’ю.
З метою відзначення 220-річчя першого твору нової української літератури та 180-річчя п’єси “Наталка Полтавка”, завідувачем кафедри суспільних наук та українознавства професором А.А.Мойсеєм , старшим викладачем Л. Б. Потаповою та викладачем В. І. Андрієць разом із студентами БДМУ I-II курсу спеціальность “Медсестринство” та II спеціальності “Фармація” 5.10.18 та 9.10.18 було проведено круглі столи на тему “Нема поета без народу”.