• Українська
  • English
Поезія Шевченка із грецьким звучанням
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Поезія Шевченка із грецьким звучанням

Поезія Шевченка із грецьким звучанням

Вірші Великого Кобзаря не мають кордонів. Це підтвердила єдина в Буковинському медуніверситеті студентка із Греції, яка читала поезію видатного поета майже на рівні з українськими студентами.

Марія Мітцані – майбутній лікар, була єдиною іноземкою, яка взяла участь у фінальному турі ювілейного, 20-го, конкурсу на краще читання української поезії, присвяченому 198-й річниці від дня народження Т. Г. Шевченка.  Днями цей захід відбувся на філологічному факультеті ЧНУ ім. Ю. Федьковича. Студенти чернівецьких вузів змагалися за право називатися найкращим читцем Шевченкових віршів. І хоча студентка з Греції перемоги не здобула, однак професійне журі оцінило її наполегливість та старанність, і нагородило Марію дипломом, “Кобзарем” Тараса Шевченка та пам’ятним виданням про Резиденцію митрополитів Далмації та Буковини.

Сьогодні Марія Мітцані – студентка першого курсу медичного факультету №3 БДМУ. Вона приїхала в Україну рік тому, і за цей час вже встигла вивчити українську мову. Правда, ще не зовсім досконало, однак поезія Тараса Шевченка теж допомагає їй засвоювати і розуміти нашу мову.

До конкурсу дівчина готувалася під керівництвом викладача кафедри суспільних наук та українознавства БДМУ Лілії Роман. За словами педагога, серед студентів-іноземців всього медичного університету Марія – чи не найкращий читець віршів Кобзаря. Лілія Анатоліївна зауважує, що конкуренцію їй міг би скласти хіба що студент із Сомалі, який кілька років тому навчався у БДМУ і прекрасно декламував уривок із Шевченкової “Наймички”.

Для конкурсу ми з викладачем вибрали два вірші Шевченка – “Сонце заходить, гори чорніють” та “Серце моє трудне, що в тебе болить” – розповідає Марія Мітцані, яка приїхала до Чернівців із Греції, із містечка неподалік Афін. – Звичайно, я не сподівалася на перемогу, адже ще не володію досконало українською мовою. Та намагаюся її добре вивчити. І для цього тривалий час читала вірші Шевченка, намагалася зрозуміти їхній зміст. Це було для мене також хорошим уроком, адже українську мову я засвоюю не лише на уроках української мови в медуніверситеті, а й коли спілкуюся зі своїми однокурсниками, коли щось читаю і слухаю українські пісні.

На фото: Л.А. Роман, викладач кафедри суспільних наук та українознавства(праворуч) та М.Мітцані, студентка І курсу медичного факультету №3 БДМУ(ліворуч).

Корисно знати

Ми у Facebook

Новини та події