Буковинський державний медичний університет

  • Українська
  • English
Моя прекрасна українська мово, найкраща пісня в стоголоссі трав

Моя прекрасна українська мово, найкраща пісня в стоголоссі трав

27 жовтня  ми відзначаємо День української писемності та мови. Свято було започатковано 6 листопада 1997 року за ініціативи Президента України .

В Указі № 1241/97 „Про День української писемності та мови” зазначено:  „Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця”. 28 липня 2023 року Володимир Зеленський підписав Указ №455/2023, відповідно до якого дата святкування Дня української писемності та мови була перенесена з 9 листопада на 27 жовтня.

 Як нема без зірок небозводу,

Як блакиті без сонця нема,

Так і мови нема без народу,

і народу без мови нема.

В. Забаштанський

Мова – то серце народу: гине     мова – гине народ. 

                           Іван Огієнко

 

Мова – це велике національне надбання,  коштовний скарб, це пісня душі, покладена на слова. У ній досвід, мрії і сподівання мільйонів людей, об’єднаних в єдине ціле – народ.

Надзвичайно важливе значення для мови має виникнення письма. Письмо – найбільший винахід людства. Писемні знаки дали людям можливість зберігати й передавати знання. Сучасне слов’янське письмо ґрунтується на основі кирилиці, створеної великими просвітителями слов’ян – братами Кирилом і Мефодієм. Ним послуговуються українці, білоруси, болгари, серби, македонці. Слов’янський алфавіт обслуговує потреби десяти відсотків населення Землі.

   

25 жовтня на кафедрі суспільних наук та українознавства відбувся захід  «Моя прекрасна українська мово, найкраща пісня в стоголоссі трав», який організували завідувач кафедри Антоній Мойсей та викладач фахового коледжу БДМУ Валерія Андрієць. У святі взяли участь студенти 2 курсу фахового коледжу спеціальності «Фармація, промислова фармація», які підготували інформацію про історію виникнення української писемності, зокрема згадали про два різновиди старослов’янських писемних знаків – глаголицю та кирилицю; пригадали визначних особистостей, що сприяли розвитку нашої мови та писемності, як-от: Кирила та Мефодія, Нестора Літописця, Григорія Сковороду, Івана Котляревського, Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку та ін.; розказали цікаві факти про українську мову.

Насамкінець учасники заходу прочитали вірші про мову та наголосили на потребі спілкування рідною мовою у всіх сферах життя, адже ми є носіями української мови, всього того багатства, яке дісталося нам із минулих поколінь. Наше завдання – берегти цей неоціненний дар, примножувати його, не засмічувати чужими і грубими словами, не забувати, щиро любити!

Також уже традиційно вітчизняні студенти усіх факультетів БДМУ, фахового коледжу, а також студенти іноземні громадяни БДМУ долучилися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності. Цього року авторкою диктанту стала письменниця Оксана Забужко. Текст називається «Магія голосу», а прочитав його письменник та військовослужбовець Павло Вишебаба.

 

Ми є носіями української мови, всього того багатства, яке дісталося нам із минулих поколінь. Наше завдання – берегти цей неоціненний дар, примножувати його, не засмічувати чужими і грубими словами, не забувати, щиро любити… Сьогодні нас всіх зібрала і об’єднала – українська мова

Інформацію підготувала доцент кафедри суспільних наук та українознавства Юлія Руснак, Валерія Андрієць.

ПРИВАТБАНК

Отримувач платежу
Мельничук Олександр Миколайович
Картка
4731 1856 3202 3484
IBAN:
UA593052990262086400936203888
Рахунок отримувача:
262086400936203888
Приват24 – https://www.privat24.ua/send/a1v11

МОНОБАНК

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/7xFpdiBGs
💳Номер картки банки
5375 4112 0409 0778

Корисно знати