До дня народження Тараса Григоровича Шевченка в читальному залі бібліотеки БДМУ для студентів І курсу Медичного факультету, за організації доцента кафедри гістології, цитології та ембріології Наталії Пентелейчук, асистента кафедри Людмили Андрущак відбулася літературно-мистецька година «Пророчий голос Кобзаря».
Тарас Шевченко – видатний український поет, художник і національний пророк, який значною мірою сформував українську ідентичність. Вся Шевченкова поезія пронизана почуттям державності, болем і тривогою за майбутнє України. Для багатьох поколінь українців він є символом свободи та незалежності, а його творчість зараз, у часи війни росії проти України, стає як ніколи актуальною і пророчою.
Під час заходу був продемонстрований відеосюжет про життєвий і творчий шлях уславленого поета. Присутнім розповіли «Цікаві факти про Шевченка». Студенти долучилися до заходу декламуючи поезію: «До Основ’яненка», «І мертвим і живим….», «Заповіт» (звучав українською та англійською мовами), уривки з поеми: «Катерина», «Кавказ», «Сон», емоційно доносячи до присутніх гостроту і силу Шевченкового слова.
Захід підготували та провели співробітники бібліотеки Світлана Тулевська, Наталія Жук.
В рамках відзначення «Шевченківських днів» співробітники бібліотеки в співпраці з викладачами і студентами фармацевтичного факультету провели мистецьку годину «Тарас Шевченко – геній пензля і пера».
Тарас Шевченко – символ чесності, правди і великої любові до українського народу до України. Минають роки, а гострота і сила Шевченкового слова живе, особливо у часи випробувань, коли українці знову виборюють своє право на свободу. Сьогодні його слова додають сили і стійкості нашим воїнам в окопах на лініях фронту, про це говорили під час заходу.
Студентам зачитали цікаві факти про Тараса Шевченка. Провели вікторину на знання творчості великого Кобзаря.
Поетичні рядки Т. Шевченка: уривок з поеми «Катерина», «Кавказ», «Сон», «Іван Підкова», балада «Тополя», послання «До Основ’яненка», «І мертвим, і живим…», вірші «Думка», «Нащо мені чорні брови… », «Заповіт» (українською та англійською) емоційно звучали у виконанні студентів та викладачів.
Тарас Шевченко був людиною універсальних обдарувань та інтересів, геніально оперував словом та пензлем. Перегляд презентації дав змогу ознайомитися з картинами Т.Шевченка, як художника, який займає особливе місце в українському образотворчому мистецтві.
Захід підготували та провели Світлана Тулевська, Ірина Кухлій, за організації та співпраці доцентів кафедри медичної та фармацевтичної хімії – Алли Великої, Олени Крупко, Надії Панасенко.