Студенти БДМУ відвідали музеї Чернівців

18 травня – Всесвітній день музеїв. Це професійне свято фахівців музейної справи – всіх, хто відкриває, досліджує, вивчає, зберігає, примножує і популяризує минуле та сучасне, хто любить і цінує красиве, мудре й вічне. Упродовж 47 років цю традицію й ініціативу Міжнародної ради музеїв (ІСОМ) підтримує близько півтори сотні країн. Йдеться про функціонування сучасних осередків культури із різноманітними напрямами діяльності: інформаційним, просвітницьким, освітньо-науковим.

Цьогоріч тема Міжнародного дня музейництва – «Музеї: освіта та дослідження» – підкреслює ключову роль культурних установ у наданні цілісного освітнього досвіду. Багатство знань, які можуть запропонувати музеї, робить світ більш освіченим та інклюзивним.

Екскурсії до музеїв міста Чернівці є важливим складником навчально-виховного процесу в БДМУ.

Так, у березні 2024 року студенти І  курсу стоматологічного факультету (4 і 5 групи) та ІІ курсу медичного факультету №2 (17, 19, 22, 23 групи) відвідали Чернівецький обласний меморіальний музей Володимира Івасюка (організатори – доценти закладу вищої освіти Алла Ткач, Галина Навчук, Лариса Шутак).

У квартирі-музеї студенти мали змогу оглянути предмети основного й допоміжного фондів (особисті побутові речі, книги, музичну апаратуру, подарунки, листи, світлини, ноти пісень Володимира Івасюка). Наукова співробітниця музею Олена Логінова цікаво й захоплююче розповіла про славетну родину Івасюків, життя і творчість відомого поета, композитора і співака.

До речі, з нагоди 75-річчя від дня народження В. Івасюка вперше представлено виставку одягу композитора. Це сорочки, жакети, джинсові речі, які були модними у 70-х роках минулого століття.

Традиційно, після завершення екскурсії, відвідувачі музею виконали унікальну й неповторну «Червону руту».

У квітні 2024 року студенти І курсу медичного факультету №1 (2, 3, 4, 6, 8 групи) завітали на гостину до Чернівецького літературно-меморіального музею Юрія Федьковича (організатори – доценти закладу вищої освіти Алла Ткач і Лариса Шутак). У прижиттєвій квартирі буковинського письменника студенти побачили перші видання Юрія Федьковича, документи, світлини; наукові і художні твори про Федьковича, музичні інструменти й інші особисті речі класика української літератури, предмети побуту його часу. У музеї збережено меморіальну кімнату, де у 1885 – 1888 рр. мешкав Буковинський Кобзар, а також робочу кімнату редакції газети «Буковина», редактором якої був Юрій Федькович.

Заслуговує, на особливу увагу виставкова кімната «Письменники Буковини –  продовжувачі традицій Юрія Федьковича».

Екскурсії провели завідувачка Чернівецького літературно-меморіального музею Юрія Федьковича Леся Колодій і старша наукова співробітниця музею Наталя Слупська.

Це було цікаво, інформативно, пізнавально! Такі моменти спілкування  мотивують, збагачують і єднають!

Отже, музеї є життєво важливими просторами, де освіта й науково-дослідна діяльність обʼєднуються, щоб сформувати наше розуміння світу, розширити світогляд, удосконалити знання про культурну скарбницю українського народу.

Інформацію підготувала Алла Ткач – доцент закладу вищої освіти