3-4 липня у місті Києві відбувся дводенний тренінг “Штучний інтелект в медичній освіті”, присвячений можливостям і викликам використання штучного інтелекту (ШІ) в медичних університетах, організований українсько-швейцарським проектом “Розвиток медичної освіти”.
Під час дводенного тренінгу учасники з українських закладів вищої медичної освіти ознайомились з потенціалом та обмеженнями ШІ в освіті, випробували окремі інструменти на практиці (зокрема працювали з медичним писарем Tayra.ai на базі ШІ); ознайомились з прикладами застосування ШІ у медичній та фармацевтичній сферах, а також проводили дискусії щодо етичних та регуляторних аспектів впровадження нових цифрових технологій в освіті.
Буковинський державний медичний університет представляли: Попова Ірина (доцент закладу вищої освіти кафедри гістології, цитології та ембріології), Антофійчук Тетяна (асистент закладу вищої освіти кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб) та Йосипенко Владислав (асистент закладу вищої освіти кафедри медичної біології та генетики). Учасники мали змогу поділитись досвідом БДМУ у проектах з цифрової трансформації вищої медичної освіти та взяти участь у дискусіях щодо етичних і технічних питань впровадження ШІ в освіту. Окрім того, представники БДМУ брали активну участь у хакатоні з генерації ідей щодо впровадження реальних рішень з оптимізації навчального процесу з використанням ШІ в Україні.
Участь у тренінгу підтвердила важливість цифрових навичок та критичного мислення для освітян в умовах технологічних змін. Трансформація в медичній освіті відбувається не лише завдяки впровадженню нових інструментів в навчанні та менеджменті, але й завдяки зміні способу викладання, навчання та лідерства. Дякуємо українсько-швейцарському проекту “Розвиток медичної освіти” за можливість долучитись до заходу.