29 травня – Всесвітній день здорового травлення

Більшість дітей час від часу мають закрепи, але лише деякі діти можуть потребувати лікування. Сидячий спосіб життя дітей під час тривалого карантину через пандемію неабияк сприяє закрепам. Більшість дітей із закрепами не мають якихось серйозних хвороб або розладів, здебільшого такі діти просто мають звичку випорожнюватися не дуже часто. Але якщо в дитини випорожнення трапляються рідше двох разів на тиждень і є болісними, це ознака того, що в дитини є закреп, особливо якщо діти мають деякі з цих симптомів:

• Біль під час дефекації
  •  Забруднення спідньої білизни або одягу калом
  •  Часточки калу маленькі, сухі та тверді
  •  Уникнення відвідування туалету

Найчастіші причини появи закрепу у дитини:

Раніше у дитини випорожнення були болючими

Привчання до горщика супроводжувалось стресом

Дитині не подобається відвідувати туалет поза домом

У раціоні дитини не вистачає клітковини

У дитини є емоційні проблеми.

Як ви можете допомогти своїй дитині?

Якщо на сніданок дитина їсть каші, переконайтеся, що вони є цільнозерновими (з неочищених необсмажених круп)

Пропонуйте дитині цілісні фрукти, наприклад яблука, замість фруктового соку

Пропонуйте дитині їсти коричневий рис, замість білого, і цільнозерновий хліб, замість білого хліба

Заохочуйте дитину час від часу їсти щось з високим вмістом клітковини, наприклад, сиру моркву

Заохочуйте дитину йти в туалет, як тільки в неї виникає бажання, а не стримувати потребу і не чекати

Виділіть достатньо часу, щоб дитина могла посидіти в туалеті стільки, скільки треба, не відчуваючи поспіху

Переконайтеся, що дитина достатньо фізично активна

Переконайтеся, що дитина правильно сидить у туалеті і дозвольте дитині розслабитися

Якщо дитина каже, що їй «боляче какати», запропонуйте їй зупинитися, а потім спробувати ще раз

Чи слід лікувати закрепи в дітей?

Зазвичай затримка калу триває кілька днів і випорожнення кишки настає спонтанно без будь-якого лікування. Але якщо закреп триває і ви переймаєтеся, зверніться до лікаря, оскільки проблема може погіршитися, якщо чекати далі. Лікування може допомогти, але щоб воно було ефективним, необхідний деякий час.

Підготувала: доцент Богуцька Наталія Казимирівна