• Українська
  • English
Давно забутий антиоксидант вилікував від психічного розладу
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Давно забутий антиоксидант вилікував від психічного розладу

Давно забутий антиоксидант вилікував від психічного розладу

Дослідники представили нові ліки від біполярного розладу – ебселен. Цей препарат діє майже так само як літій, проте без відповідних побічних ефектів на кшталт набору ваги, пошкоджень нирок, передає Reuters.

Зазначимо, що ебселен вже тестували на людях, але з іншими захворюваннями, констатує Грант Черчілл з Оксфордського університету. Від біполярного розладу страждає 1% населення Землі. Ця недуга проявляється у різких коливаннях настрою, періодах депресії та манії.

Наразі науковці хочуть перевірити ебселен на людині (поки ефект був досягнутий лише у мишей). Що стосується літію, то цей стабілізатор настрою відкрили приблизно 60 років тому. Досі літій – найактуальніший спосіб лікування розладу.

Але літій токсичний (смерть людини настає при введенні дози, яка вдвічі вища рекомендованої). А ось антиоксидант ебселен спочатку створювали для лікування інсульту. Проте він так і не вийшов на ринок. Пізніше вчені виявили його в списку безпечних препаратів, які з різних причин не стали використовувати. Виявилося, ебселен, як і літій, блокує ензим, борючись з розладом.

Джерело: http://meddaily.ru/article/09jan2013/ebselen

Корисно знати