• Українська
  • English
Гіпертонікам області виписано майже 80 тисяч пільгових рецептів
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Гіпертонікам області виписано майже 80 тисяч пільгових рецептів

Гіпертонікам області виписано майже 80 тисяч пільгових рецептів

Минулого року в Україні розпочалася реалізація пілотного проекту щодо часткового відшкодування вартості ліків для зниження артеріального тиску, кінцевою метою якого є зменшення кількості ускладнень серцево-судинних захворювань, зокрема, від гіпертонії, та смертності від цих недугів.

Попередньо у кожному регіоні склали реєстр хворих на артеріальну гіпертензію, які є на обліку, та визначили аптеки-учасники проекту. У Чернівецькій області таких аптек є 52. Це – заклади різної форми власності, які зголосилися взяти участь у реалізації важливої державної програми. Для відшкодування їм різниці між реальною вартістю ліків від гіпертонічної хвороби та часткою, яку сплачує хворий за пільговим рецептом, торік Чернівецька область одержала з Державного бюджету 780,8 тисячі гривень. Оскільки на повну потужність проект запрацював лише у жовтні, використані вони ще не повністю.

Найкраще роботу за проектом, у тім числі – співпрацю із аптеками, налагоджено у районах області, зокрема, у Путильському, Глибоцькому, Сторожинецькому, Кельменецькому, Новоселицькому та Хотинському районах, – каже головний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької ОДА Тетяна Цинтар.

Усього ж, за її інформацією, з початку дії пілотного проекту в області виписано 76849 рецептів на часткове відшкодування вартості лікарських засобів, із них 6286 – уже 2013 року. За словами Т. Цинтар, наразі відома сума державної субвенції для Чернівецької області на відшкодування вартості лікарських засобів для гіпертоніків у 2013 році. Вона є суттєво більшою, ніж торік і складає 3 мільйона 740,9 тисячі гривень.

Джерело: сайт Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької ОДА

Корисно знати