Буковинський державний медичний університет

  • Українська
  • English
Чим небезпечний наркотик «сіль»

Чим небезпечний наркотик «сіль»

Зважаючи на те, що сіль наркотична – відносно простий у виготовленні та дешевий наркотик, тому він швидко захоплює ринок, за рахунок доступності. На сьогодні даний наркотик особливо популярний у молодіжному середовищі. На чорному ринку сіль наркотична просувається як невинна, яка не несе  серйозної загрози для здоров’я. Сольові наркомани не сприймають сіль як наркотик, оскільки даний препарат не внесені в список заборонених, тому і недооцінюють її небезпеку. Насправді, на жаль, шкода від даного наркотику істотна.

Сіль наркотик як психостимулятор штучно прискорює вироблення гормонів-нейромедіаторів, зокрема серотоніну, що викликає почуття задоволення або його передчуття. Однак з часом запаси нейромедіаторів виснажуються, їх рівень різко падає, після ейфорії людина відчуває себе глибоко нещасною, світ здається сірим. Даний контраст між відчуттями під дією наркотику та після її припинення настільки виражений, що сіль наркотична викликає сильну психологічну залежність з першого разу та посилюється ламкою на фізичному рівні й інтоксикацією. Прийом солей супроводжується численними побічними ефектами: психічними, а саме – тривожністю, фобіями, проявами агресії та більш глибинними – появою галюцинацій, параноїдального маячення, сплутаністю свідомості та поведінковими порушеннями, а саме – проявами агресії, що становить загрозу для нього самого й оточуючих, оскільки він неадекватно сприймає реальність, втрачає самоконтроль; соматичними проявами, а саме – тахікардією, підвищенням артеріального тиску, болі в грудях. Організм наркомана, який живе на стимуляторах, стрімко зношується, виснажуються всі ресурси, що незабаром призводить до смерті.

Матеріал підготувала: Світлана Русіна, доцентка кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С.М. Савенка

Корисно знати