• Українська
  • English
Нова сполука демонструє обнадійливі результати в доклінічних дослідженнях хвороби Альцгеймера

Нова сполука демонструє обнадійливі результати в доклінічних дослідженнях хвороби Альцгеймера

Нещодавно наукова команда, що складається з дослідників під керівництвом Курта Брунденa та Карло Баллаторе, які отримала грант у розмірі 6,9 мільйона доларів США від Національного інституту старіння  для підготовки потенційного лікування хвороби Альцгеймера у доклінічних випробуваннях. Дослідження продемонструвало, що нова сполука CNDR-51997 ефективно відновлює мозок мишей у яких була змодельована хвороба Альцгеймера.

Отримані кошти дозволять дослідникам провести формальні дослідження безпеки препарату, які є необхідними для отримання дозволу Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) для початку клінічних випробувань на людях. В кінці трирічного періоду гранту вчені планують подати заявку на проведення досліджень нових лікарських засобів до FDA, що, у разі затвердження, дозволить перейти до клінічних випробувань фази 1.

Хвороба Альцгеймера характеризується аномальними значеннями двох типів білків у мозку: амілоїд бета (Aβ) та тау. На цей момент існують лише два засоби для лікування хвороби Альцгеймера – леканемаб (Leqembi) та донанемаб (Kisunja), які орієнтовані на Aβ у мозку. Водночас на сьогодні не існує затверджених терапій, які б націлювались на патологічний тау. У дослідженнях на мишах було виявлено, що CNDR-51997 здатний знижувати як Aβ, так і тау у мозку.

Окрім хвороби Альцгеймера, існує ряд інших захворювань, що супроводжуються патологією тау, таких як травматична черепно-мозкова травма, хронічна травматична енцефалопатія, хвороба Піка. Дослідники вважають, що їхня сполука може стати перспективним лікуванням не лише для хвороби Альцгеймера, але й для цих інших захворювань, які разом згруповані як тауопатії.

Результати свідчать про зменшення як Aβ, так і тау інклюзій у моделях на мишах, що демонструють значний потенціал CNDR-51997 для лікування хвороби Альцгеймера.

 

Інформацію підготував доцент кафедри фармації, д.фарм.н. Пругло Євген

Корисно знати