Про користь читання книги

Хтось із великих людей сказав: «Усе минає, а слово залишається. Зникають у безвісті держави, володарі, раби, на порох розсипаються величні будівлі, вмирають дерева, пересихають ріки, гори перетворюються на купи каміння, все стає тліном і прахом, а написане слово залишається. Залишається і несе крізь час голос людської душі».  Це – одне з найбільших див нашого всесвіту. Витвір і значущість написаного слова, яке пережило століття й різні покоління, репрезентовані у книгах. Ми майже нічого не знали б про минуле, аби цивілізація не винайшла книгу – розумного й вірного помічника людини. Книги допомагають виховувати у нас особистість, дають відповіді на тисячі запитань, дарують матеріал для роздумів, пропонують кращий інтелектуальний відпочинок і політ уяви, адже у них, на відміну від кінострічок, немає обмежень на спецефекти. Завдяки книгам ми пізнаємо себе, мандруємо світом, вивчаємо історію предків, плануємо майбутнє.

Нині, напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, який відзначають 30 вересня (відповідно до Указу Президента України від 14 травня 1998 року, № 471/98), є чудова нагода згадати про користь читання книг.

Отже, читання:

• збагачує словниковий запас;
  • робить нас розумнішими (вдосконалення знань, умінь і практичних навичок);
  • шліфує аналітичні здібності і вчить мислити, аналізувати;
  • покращує пам’ять (для розуміння твору необхідно запам’ятати чимало назв предметів, явищ, ознак, персонажів, подій тощо);
  • формує мовленнєву культуру (дотримання комунікативних ознак культури мовлення);
  • збільшує активність роботи мозку (до речі, читання є профілактикою хвороби Альцгеймера);
  • заспокоює і знижує рівень тривоги й стресу на 65 – 68%;
  • покращує самооцінку і зменшує депресію;
  • зміцнює сон (йдеться, звісно, про паперову книгу, адже підсвічування екрана телевізора чи будь-якого гаджета пригнічує вироблення важливого для сну гормону – мелатоніну);
  • зменшує частоту серцевих скорочень і знімає напругу;
  • розвиває емпатію й альтруїзм;
  • допомагає у вирішенні складних питань.

Як бачимо, мова і книга – найкращі винаходи людства.

Будьмо справжніми книголюбами!

Вашій увазі пропонуємо мудрі й цікаві висловлювання про користь читання:

Той, хто не читає хороших книжок, не має переваг перед тим, хто не вміє читати (Марк Твен).

Більше читаєш – менше наслідуєш (Жуль Ренар).

Колекція книг – той же університет (Томас Карлайл).

Читаючи авторів, які добре пишуть, звикаєш добре говорити (Вольтер).

Хороша книга – як айсберг: сім восьмих приховано під водою (Ернест Хемінгуей).

Щоб стати розумним, достатньо прочитати десять книг, але щоб знайти їх, потрібно прочитати тисячі (Рей Бредбері).

Люди діляться на дві категорії: на тих, хто читає, і тих, хто слухає тих, хто читає (Вербер Бернар).

Читання для розуму – те саме, що фізичні вправи для тіла (Джозеф Еддісон).

Культура – це не кількість прочитаних книг, а кількість, яку ви зрозуміли (Фазіль Іскандер).

Мистецтво читати – це вміння порівняти книжку із життям і збагнути його закони (Андре Моруа).

Люди, які читають книги, завжди будуть керувати тими, хто дивиться телевізор (Феліція Жанліс).

Матеріал підготувала Алла Ткач, доцент кафедри суспільних наук та українознавства.