Буковинський державний медичний університет

  • Українська
  • English
Вакцинація вагітних – запорука здоров’я новонародженого

Вакцинація вагітних – запорука здоров’я новонародженого

Всім вагітним треба пам’ятати, що у разі виникнення епідситуації їм необхідна низка щеплень, щоб убезпечити як себе, так і майбутню дитину від інфекції.

Частіше за все стоїть питання щеплення від грипу. Щосезонне щеплення потрібно отримувати у вересні – жовтні, але можна і впродовж усього сезону, в будь якому терміні вагітності.

Щеплення проти гепатиту В бажано отримати на етапі планування вагітності, але можна також і впродовж всього періоду гестації.

Вакцинацію проти кашлюка, дифтерії, правця оптимально провести на 16-32 тижні вагітності. Бустер від Covid-19 можна рекомендувати вагітній лише якщо після попереднього бустера минуло 4 місяці.

Рекомендовані строки вакцинації щодо терміну вагітності або годування грудьми:

  • Вакцини можна вводити в будь-який термін вагітності.
  • За низького ризику зараження деякі жінки можуть прийняти рішення відкласти вакцинацію до настання 12 тижнів вагітності, прагнучи зробити щеплення якомога швидше після цього терміну.
  • Якщо ймовірність зараження ви­сока, або жінка має більший ризик тяжкого перебігу захворювання, вакцинацію слід запропо­нувати якомога раніше, включаючи І триместр.
  • Жінки, що годують грудьми, мо­жуть отримувати вакцинацію. При її проведенні нема потреби припиняти грудне вигодовування.

Жінки, які планують вагітність або лікування безпліддя, також можуть вакцинуватися. Відкладати зачаття їм не потрібно.

Згідно зі стандартом медичної допомоги «Нормальна вагітність» (затвердженого наказом МОЗ України № 1437 від 09.08.22 р.) протипоказана вакцинація вагітних тільки живими вакцинами.

 

Завідувач кафедри акушерства, гінекології та перинатології БДМУ,

д.мед.н., професор Кравченко Олена Вікторівна

Корисно знати