• Українська
  • English
Фахівці БДМУ виступили організаторами семінару по COVID-2019

Фахівці БДМУ виступили організаторами семінару по COVID-2019

У зв’язку зі стрімким поширенням нового коронавірусу (далі 2019-nCoV) у світі та істотним підйомом захворюваності на грип та інші ГРВІ в Україні, на виконання рішення оперативного штабу з реагування на ускладнення епідеміологічної ситуації Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, 13 лютого на базі Чернівецького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф відбувся семінар для лікарів ЗПСМ та лікарів-інфекціоністів на тему «Клінічне ведення пацієнтів, що відповідають визначенню випадку 2019-nCoV».

 

Організатори семінару:

Товариство інфекціоністів Чернівецької області, Департамент охорони здоров’я Чернівецької ОДА, кафедра внутрішньої медицини та інфекційних хвороб БДМУ.


Спікери семінару:

Юрій Олександрович Рандюк, доцент кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб БДМУ, експерт ДОЗ ОДА за фахом «Інфекційні хвороби»;
Анюта Степанівна Сидорчук, доцент кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб БДМУ;
Юрій Олексійович Падурару, завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України», координатор групи експертів ДОЗ ОДА за фахом «Епідеміологія»;
Оксана Іллівна Кіріяк, завідувачки вірусологічної лабораторії відділу дослідження біологічних факторів ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України».

Падурару Ю.О. ознайомив присутніх з епідеміологічною ситуацією щодо грипу та інших ГРВІ в Україні, а також епідеміологічною ситуацією щодо гострої респіраторної хвороби спричиненої 2019-nCoV (далі COVID-2019) у світі. Він детально проаналізував протиепідемічні та профілактичні заходи, які застосовуються на рівні Кабінету Міністрів, Міністерства охорони здоров’я та регіональних органів влади щодо запобігання завезення 2019-nCoV на територію нашої країни.

Жваву дискусію викликала доповідь Сидорчук А.С., яка підготувала та виклала відому сучасну наукову інформацію щодо COVID-2019 як емерджентної інфекції: представила основні етіологічні, філогенетичні та епідеміологічні особливості, клінічний перебіг легких і тяжких випадків, патофізіологічні основи ускладнених і фатальних випадків у порівнянні з SARS-CoV і MERS-CoV, а також можливості лабораторної та інструментальної діагностики, основи лікування COVID-2019, оскільки через брак інформації про новий вірус дане захворювання викликає чималу зацікавленість у клініцистів.

Кіріяк О.І. ознайомила присутніх з алгоритмом забору, зберігання та транспортування зразків матеріалів від осіб, які відповідають визначенню COVID-2019.

Рандюк Ю.О. у своїй доповіді детально розглянув клінічні та епідеміологічні аспекти маршруту хворого з підозрою на COVID-2019, а також тактику медичних працівників на різних етапах надання медичної допомоги хворим з підозрою на цю тяжку нову недугу. Доповідь викликала значну зацікавленість практичних лікарів, оскільки представлений клінічний маршрут покроково, детально регламентує тактику ведення хворих з підозрою на COVID-2019.

ПРИВАТБАНК

Отримувач платежу
Мельничук Олександр Миколайович
Картка
4731 1856 3202 3484
IBAN:
UA593052990262086400936203888
Рахунок отримувача:
262086400936203888
Приват24 – https://www.privat24.ua/send/a1v11

МОНОБАНК

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/7xFpdiBGs
💳Номер картки банки
5375 4112 0409 0778

Корисно знати