• Українська
  • English
Міжнародний День медичної сестри

Міжнародний День медичної сестри

13 травня на базі КМУ «Чернівецька міська дитяча клінічна лікарня» пройшов тематичний захід з нагоди Міжнародного Дня медичної сестри.

На зібранні були присутні співробітники лікарні: головний лікар, доцент Сергій Сторожук, головна медична сестра Валентина Данилюк, старші медичні сестри відділень: Світлана Загарюк, Галина Купчик, Валентина Моканик, Лілія Білоус, Ольга Баб’юк, Лідія Майкан, Інна Ткач, Віолетта Аностакіоає, Поліна Жук, Валентина Мелека, Зіна Мельничук; співробітники ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет»: декан медичного факультету №4, д.мед.н., професор Таміла Сорокман, завідувач кафедри догляду за хворими та ВМО, д.мед.н., професор Ігор Плеш, головний куратор медичного факультету №4, к.біол.н., доцент Світлана Семененко та студенти 1 курсу, медичного факультету №4, спеціальність «Медсестринство» – ОКР – бакалавр і студенти 4 курсу, коледжу БДМУ, спеціальність «Медсестринство».

Перед присутніми виступила Таміла Сорокман, яка привітала їх з професійним святом та ознайомила з програмою підготовки медсестер в БДМУ та перспективами їх працевлаштування. Таміла Василівна розповіла слухачам про багатоступеневу освіту медичних сестер, можливість отримання подвійного диплому та вступу в аспірантуру зі спеціальності «Медсестринство», а також можливості навчатися дистанційно за спеціальністю «Медсестринство».

Головний лікар Сергій Сторожук розповів присутнім про важливість професії медичної сестри, її роль в лікуванні пацієнта. Сергій Миколайович наголосив на тому, що в Україні дефіцит фахівців зі спеціальності «Медсестринство» та запросив майбутніх фахівців для працевлаштування в їхній лікарні.

Ігор Плеш ознайомив студентів з відомими діячами медсестринства в Україні та світі. Ігор Антонович розповів їм про престижність цієї професії, а також про медичних сестер, які навчалися в БДМУ та здобули повагу і визнання в своїй професії.

Валентина Данилюк розповіла про роботу колективу медичних сестер їхньої лікарні, їх професійні обов’язки та здобутки. Валентина Василівна розповіла про свій професійний шлях, любов до даної професії, звернула увагу на те, що медична сестра повинна мати фахові знання і навички, стійкий характер і неабиякі організаторські здібності.

Поліна Жук, старша операційна сестра хірургічного відділення, з багатолітньою професійною діяльністю, поділилася з присутніми своїм досвідом роботи. Поліна Борисівна розповіла про те, що професія медичної сестри починається з милосердя. але медична сестра, перш за все, повинна бути максимально зібраною і готовою до виконання термінових завдань, згадала про клінічні випадки зі своєї практичної діяльності.

Такі зустрічі надихають майбутніх фахівців сестринської справи для опанування вищих ступенів професії «Медсестринство».

Трохи історії

Історія виникнення професії медичної сестри бере початок з глибокої давнини і пов’язана з такими почуттями людини, як співпереживання, турбота, почуття «любові до ближнього», які у всі часи змушували людей допомагати один одному в горі і радості. Однак честь створення самостійної сестринської професії належить міс Флоренс Найтінгейл (1820-1910).

Флоренс Найтінгейл – перша дослідниця і основоположниця сучасної сестринської справи, здійснила переворот у суспільній свідомості і поглядах суспільства на роль і місце медичної сестри в охороні здоров’я. Вона усі свої дев’яносто років присвятила праці медичною сестрою в багатьох країнах світу, першою збагнула необхідність реформи в медичній освіті, вперше у світовій історії організувала школу медичних сестер, як автономний світський навчальний заклад із власними фондами та керівною радою, а не як підструктуру лікарні й уперше застосувала наукові методи у вирішенні проблем сестринської справи. Саме знаменита медсестра перша заявила, що сестринська справа має бути незалежною, самостійною і почесною професією, суміжною з медичною, а не підпорядкованою їй. Тому саме її день народження — 12 травня — вважається Міжнародним днем медичної сестри. Офіційно свято встановлено у 1971 році Міжнародною радою медсестер, а до цього відзначалося за рішенням Міжнародної федерації Червоного Хреста.

ПРИВАТБАНК

Отримувач платежу
Мельничук Олександр Миколайович
Картка
4731 1856 3202 3484
IBAN:
UA593052990262086400936203888
Рахунок отримувача:
262086400936203888
Приват24 – https://www.privat24.ua/send/a1v11

МОНОБАНК

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/7xFpdiBGs
💳Номер картки банки
5375 4112 0409 0778

Корисно знати