Біль і пам’ять Чорнобиля

До 38 річниці трагедії на Чорнобильській АЕС в читальному залі бібліотеки БДМУ, для студентів 3 гр. І курсу факультету N 4 спец. медичної психології, 3 гр. ІІ курсу стоматологічного факультету відбулася інформаційна година «Біль і пам’ять Чорнобиля».

Присутнім було запропоновано перенестися уявою на 38 років назад, у місто Чорнобиль, назва якого походить від одного з видів полину (чорнобилю), який дав свою гірку назву потужній атомній електростанції, будівництво якої було розпочато в 1971 році. Станом на початок 1986 р. ЧАЕС була найпотужнішою атомною електростанцією Європейської частини СРСР. Але в історії Чорнобиль увійде, як місто, що дало назву одній з найбільших в історії людства катастроф. Студентам розповіли про причини та

наслідки аварії, коли 26 квітня 1986 р. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний вибух. Обшивка реактора повністю була зруйнована, а через відсутність захисної оболонки понад 60 т радіоактивних речовин піднялись у повітря.

В результаті аварії на ЧАЕС був повністю зруйнований атомний реактор, в навколишнє середовище потрапили радіоактивні речовини, а хмару рознесло їх по території України, Росії, Білорусі та ряду країн Європи, сталося радіоактивне зараження території загальною площею 207,5 тисячі квадратних кілометрів.

Для українців Чорнобильська катастрофа стала великою трагедією, що вплинула на життя мільйонів людей. Більш ніж 200 тисяч людей були евакуйовані зі своїх домівок, а багато з них ніколи не повернулися. Також багато людей отримали радіаційні хвороби та інші захворювання, які пов’язані з радіацією.

Присутнім розповіли про подвиг пожежників, які першими прибули до палаючого реактора, про всіх,  хто брав участь у ліквідації аварії та будуванні захисної споруди-саркофага який сховав залишки зруйнованого реактора. Подвиг цих людей навічно залишиться у пам’яті українського народу.

Тема Чорнобиля знайшла відображення у творах багатьох прогресивних письменників та поетів світової спільноти. Студенти проникливо декламували поезію Л.Костенко, А.Багрянної, Г.Каранди, В.Задворного.

Захід організували та провели бібліотекар І кат. Світлана ТУЛЕВСЬКА, за ініціативи доцента кафедри гістології, цитології та ембріології Наталії ПЕНТЕЛЕЙЧУК, асистента кафедри Людмили АНДРУЩАК.