• Українська
  • English
Скільки людина має пити води на день
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Яка денна норма води для людини

Скільки людина має пити води на день

8 склянок води в день, це трохи застаріла теорія, – наразі йдуть суперечки між науковцями щодо цих «8 склянок води» і про їх ефективність чи неефективність.

Перш за все потрібно відзначити, що для кожної людини добова потреба води індивідуальна – нам потрібно близько 30-40 мл рідини на кожен кілограм ваги. Наприклад, при вазі 60 кг потрібно 1,8-2,4 л води, а при вазі 90 кг – 2,7-3,6 л води щодня. Частково, ця потреба може бути заповнена і з їжею, з якою надходить близько 40% добової потреби організму у воді, решту ми «наздоганяємо» напоями. Проте, варто пам’ятати, чай, сік, кава – це не вода, вони воду не замінюють. Дуже часто трапляється, що взимку ми любимо замінювати воду чаєм, тому що холодно. Це неправильно, потрібно все ж таки пити воду, тим більше, що не рекомендовано пити дуже холодну воду, пийте теплу чи кімнатної температури зі шматочком лимона чи апельсина.

При нормальному харчуванні й вазі в 60 кг потрібно випивати не менше 1-1,5 літра води щодня, а в спеку ще більше. Ці цифри актуальні тільки для здорових людей. При захворюваннях нирок і серця об’єм рідини зазвичай скорочують. А при надмірній вазі дієтолог, навпаки, може порекомендувати збільшити обсяг питної води на 500 мл. Воду можна приймати за 20 хвилин до їжі або у проміжках між прийомами їжі. Не рекомендовано пити і не тільки воду одразу перед чи після прийому їжі.

Щоб підтримувати оптимальний баланс води в організмі, заведіть звичку випивати 1-2 склянки води натще зранку. Безперечно, воду пити корисно. Вода регулює температуру тіла, очищує організм, транспортує поживні елементи до клітин, зволожує шкіру, робить гнучкими суглоби і допомагає зміцнювати м’язи, регулює травлення і сприяє підтримці нормальної ваги.

Щоб розрахувати потрібну вам кількість води, прийміть до уваги наступні чинники:

Фізичні навантаження: якщо ви тренуєтеся щодня, вам слід пити воду до, під час та після тренування.

Погодні умови: люди, які живуть в жаркому та вологому кліматі, пітніють більше, ніж люди, які живуть в сухому та м’якому кліматі.

Висота: людям, які живуть на висоті більше 2500 метрів над рівнем моря, слід пити більше рідини.

Хвороби: якщо ви страждаєте на діарею, нудоту чи лихоманку, в такому випадку вам необхідно підтримувати високий рівень зволоження організму.

Вагітність та годування: жінкам дуже важливо на цьому етапі свого життя пити щонайменше 13 склянок рідини в день.

До слова, основний баланс внутрішньоклітинної і позаклітинної рідини регулюється за допомогою іонів калію та натрію. Калій виводить воду, а натрій, навпаки, сприяє утриманню води. У нормі надлишок води легко виводиться через нирки, легені, потові залози. Затримка рідини в організмі відбувається через порушення балансу в основному завдяки продуктам харчування. Наприклад, ковбаси, сири, копченості, солона риба і багато інших продуктів містять в надлишку кухонну сіль або, кажучи мовою хімії, хлорид натрію. Вживання цих продуктів провокує затримку рідини на клітинному рівні. Калій же міститься в куразі, квасолі, морській капусті, горосі, чорносливі, мигдалі, картоплі і в багатьох інших продуктах, вживання яких сприяє виведенню надлишків рідини з організму.

Матеріал підготував: Вівсянник Володимир, асистент кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб

Корисно знати

Днів
Годин
Хвилин
Секунд
Обери Університет своєї мрії

Багатотисячний колектив БДМУ запрошує старшокласників, їх батьків та всіх бажаючих на День відкритих дверей ОНЛАЙН