В Україні в День Покрови Пресвятої Богородиці – 14 жовтня – відзначається День Українського козацтва

Козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.

Впродовж століть звичайні люди на рівні із королями та імператорами творили історію імперій, держав та народів. В історії становлення Української держави велику роль відіграли козаки. Вільні люди, які стали на захист найдорожчого  – життя рідних і близьких. Історія Українського козацтва бере свій початок із середини чотирнадцятого століття. Козаки – це люди сильні духом, повні звитяги та любові до рідної землі та свого народу. Люди, які без вагань ішли до бою, які з великою шаною та повагою ставились до своїх батьків. Люди, які чітко слідували законам держави та церкви. Для яких було великою честю загинути за волю. Ці люди своїми героїчними вчинками надихали своїх побратимів до перемог.

У кожного сучасного українця тече кров славних предків, вільних людей з незламних духом та прагненням свободи. І в наш час славні воїни вже понад чотири роки боронять рідну землю на Сході України. Вони віддають свої життя за кожного із нас з великими сподіваннями та надією на краще. Вони творці новітньої історії Української держави. Славні нащадки вільних людей, вільних духом з великою жагою до життя та любов’ю до Батьківщини.

Інформацію підготували: завідувач кафедри медичної біології та генетики, професор Роман Булик та асистент кафедри Володимир Волошин