Щорічно, починаючи з 2005 року 16 листопада, відзначається Міжнародний день боротьби з анорексією — захворюванням, при якому людина може довести себе до крайнього ступеня виснаження або смерті через невдоволення своєю вагою та зовнішнім виглядом.
Анорексія – хвороба не тільки тіла, а й психіки, полягає у повній відсутності апетиту при об’єктивній потребі організму в харчуванні.
Люди, які страждають на анорексію, часто заперечують хворобу і не визнають недостатність харчування. Анорексія дуже небезпечна тим, що, шляхом обмеження кількості поживних речовин, що надходять в організм, вона негативно впливає на всі органи та системи. Зневоднення організму призводить до погіршення загального самопочуття, сухої шкіри, ламкого волосся і нігтів, проблем з нирками (ниркова недостатність). Наслідок захворювання – порушення менструального циклу, м’язові спазми, аритмія. У важких випадках – незворотні зміни в організмі та летальний кінець. Причому більш ніж половина смертних випадків є наслідком самогубства, а причиною природної смерті анорексика в основному стає серцева недостатність внаслідок загального виснаження організму.
Існує два типи анорексії: обмежувальна, коли вага регулюється відмовою від їжі та зниженням її калорійності та очисна, при якій вага регулюється викликанням блювання після їди. Остання набагато небезпечніша і руйнівніша для здоров’я, смертність від неї вища, у тому числі через суїцид.
Основним завданням родичів є раннє спонукання звернення людини з подібними проявами до фахівця. Впоратися самотужки в більшості випадків неможливо, а відкладення зустрічі з лікарем призводить до погіршення ситуації та розвитку важких супутніх захворювань. Смертність від анорексії у 12-15 разів вища, ніж смертність від будь-яких інших причин, для жінок віком від 15 до 24 років.
Отже, присвятіть цей день тому, щоб забути про свою вагу, припинити нескінченні підрахунки калорій і просто полюбити своє тіло таким, яким воно є!
Підготувала доц. Чорненька Ж.А., доц.. Марараш Г.Г.