• Українська
  • English
Передчасні зморшки і хвороби: чому варто якнайшвидше відмовитися від тютюнопаління
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Чому варто якнайшвидше відмовитися від тютюнопаління

Передчасні зморшки і хвороби: чому варто якнайшвидше відмовитися від тютюнопаління

Від хвороб, розвиток яких є наслідком тютюнопаління, щорічно помирає 5,4 млн. осіб. Тобто 1 з 10 смертей у світі спричинена саме вживанням тютюнових виробів.

Тютюнопаління – набута шкідлива звичка вдихання диму тліючого висушеного листя тютюну.

Найважливішим компонентом тютюнового диму є нікотин. Регулярне вживання нікотину викликає тютюнову залежність. Тривале і часте паління тютюну завдає значної шкоди здоров’ю курців та оточуючих їх людей, які не палять, i тварин.

Відомо, що тривале паління має руйнівний вплив на шкіру обличчя. І хоча від передчасних зморшок і сіруватого кольору шкіри ще ніхто не помер, проте ці неприємні зміни мають стати для жінок вирішальним аргументом на користь відмови від паління.

Звісно, зморшки – це невід’ємна ознака старіння. Однак паління настільки прискорює цей процес, що жінка, яка палить, виглядає набагато старшою за свій вік. Окрім того, поціновувачки нікотину наражають себе на ще одну небезпеку – високий ризик виникнення раку шкіри.

«Обличчя курця»

Термін «обличчя курця» ввів в обіг доктор Дуглас Модел в своїй статті, опублікованій в науковому журналі British Medical Journal у 1985 р. Він назвав такі типові симптоми:

  • глибокі носогубні складки,
  • сітка зморшок навколо очей (так звані «гусячі лапки»),
  • запалі щоки (на них утворюються зморшки, перпендикулярні лінії губ),
  • різко окреслені вилиці,
  • обвисла шкіра, що втратила еластичність.

Через порушення нормального постачання кисню до шкіри, колір навколо очей часто змінюється на червонуватий, лілуватий, помаранчевий і коричневий відтінки.

Читайте ще: Тютюнопаління – «модна» епідемія XXI століття

Нікотин небезпечний вже тим, що зменшує кількість вітаміну А в організмі. А саме цей «вітамін краси» бере участь у процесі відновлення і оновлення всіх клітин організму. Таким чином, нікотин безпосередньо впливає на здатність шкіри до регенерації, руйнує колаген і еластичний шар шкіри, викликає появу передчасних зморшок, гірше загоюються ранки і шрами.

Тютюновий дим не тільки отруює організм зсередини – кіптява, смоли, фарбувальні речовини осідають на поверхні шкіри.

Дія токсичних речовин, що містяться у цигарках

Токсичні речовини, що містяться в цигарках, викликають на шкірі обличчя цілий ряд змін, видимих навіть неозброєним оком. Зокрема, змінюється структура і колір шкіри.

Під дією токсинів звужуються кровоносні судини, особливо страждають капіляри, розташовані у верхніх шарах шкіри. У крові збільшується кількість окису вуглецю і зменшується вміст кисню.

І пластичні хірурги не допоможуть…

Неприємна звістка для жінок – нікотин впливає на процес утворення колагену, який відновлює шкірний покрив, створюючи нові клітини. Паління зменшує кількість колагену, руйнуючи, таким чином, процес відновлення шкіри. Без достатньої кількості колагену шкіра втрачає еластичність, стає сухою, тьмяною, з`являються зморшки.

Жінки-курці, які розраховують виправити недоліки зовнішності за допомогою пластичної хірургії, можуть так і не опинитися на операційному столі. Справа в тому, що багато косметичних хірургів вимірюють рівень нікотину в крові своїх пацієнток і відмовляються проводити операції, якщо показники перевищують певне значення з тієї причини, що післяопераційні шрами від підтяжок можуть так і не затягнутися через погане кровопостачання і низьку регенеративну здатності такої шкіри.

Як бачите, найкращий спосіб не побачити у дзеркалі «обличчя курця» – викинути цигарки якнайшвидше.

Матеріал підготувала:  к. мед. н. доцент кафедри дерматовенерології Гаєвська М. Ю.

Корисно знати