• Українська
  • English
Щаслива сім’я – запорука здоров’я нації
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Щаслива сім’я – запорука здоров’я нації

Сім’я – це найбільша цінність у нашому житті, тому і цінувати її треба, як найдорожчий скарб. Найближчі, найдорожчі та найпотрібніші люди у нашому житті – це наші рідні, батьки та діти. Вони завжди підтримають, до них перших приходиш за допомогою, з ними комфортно і просто, вони можуть пробачити все.

Сім’я – це соціально активна група людей, які пов’язані кровною чи шлюбною спорідненістю на основі взаємної спільності мети, інтересів і моральної відповідальності, які ведуть самостійну господарсько-економічну діяльність, дотримуючись законів і правил, прийнятих у державі. Сім’я утворює основу суспільства, котре стоїть на сторожі її інтересів. Усі релігії також беруть під захист сім’ю, шлюб і всі основні події родинного життя.

Молоді люди, котрі беруть шлюб, повинні володіти певними знаннями й умінням в родинному житті, щоб створити щасливу сім’ю. Благополуччя і стабільність шлюбу залежать від багатьох факторів, наприклад, від підготовленості молодят до родинного життя, від їхньої фізіологічної, психічної та духовної сумісності та від їхнього спільного бажання вирішити питання про нащадків. Для щасливого родинного життя кожний із подружжя має бути носієм певних духовних цінностей – кохання, вірності, відповідальності, почуття власної повноцінності, терпимості, з повагою ставитися до членів своєї сім’ї, бути завжди готовим допомогти у складній життєвій ситуації.

Поняття правильного вибору при укладанні шлюбу закладено в українському слові «шлюб», що походить від давньослов’янського «слюб», «слюбиться». У слові «брак» є ще й додатковий смисл: давньоруське слово «брачити» в буквальному перекладі означає відбирати, вибирати краще з того, що доступно.

Кожен народ має свій ритуал укладання шлюбу. У нас цей ритуал передбачає укладання шлюбу на основі любові та взаємної добровільної згоди.

Створивши сім’ю, чоловік і дружина вступають у складний комплекс особистісних і майнових взаємин, які характеризуються психологічними, медико-гігієнічними, сексуальними, етичними, соціальними особливостями. Права й обов’язки чоловіка і дружини набувають сили закону тільки після реєстрації шлюбу в загсі. Справжній шлюб ніколи не зупиняється у своєму розвиткові. Життя постійно ставить перед людиною нові завдання, які слід вирішувати. Різноманітні труднощі та перешкоди, що виникають на шляху до родинного щастя, можуть бути подолані, якщо члени подружжя вміють і хочуть зміцнити почуття любові, якщо вони повною мірою усвідомлюють свою відповідальність перед суспільством за виховання дітей.

Для членів щасливих сімей характерні:

1. Загальні погляди на життя, схоже світогляд. Світогляд в свою чергу будується на особистих цінностях людини. Не намагайтеся налаштувати свої цінності під чужі. Шукайте людину з такими ж цінностями – ставлення до сім’ї, до виховання дітей, до дружби, до роботи і тощо.

2. Самодостатність обох партнерів. Духовна, фінансова, ментальна. З самодостатності йде повага до особистості партнера. Потрібно поважати себе й іншого в сім’ї, як себе.

3. Сексуальні стосунки, схожі потреби в кількості і якості сексу, прагнення і бажання торкатися, обніматися, триматися за руки, відчувати фізично тепло іншого.

4. Уміння розмовляти один з одним. Не боятися говорити про свої проблеми і вміти слухати іншого, з щирим інтересом і не перебиваючи.

Cім’я стане міцною, якщо буде робота, належного рівня освіта і добра медицина. А це станеться тоді, коли керуватимуть країною відповідальні люди, які дбатимуть про розвиток держави, проведуть реформи в інтересах народу, модернізують виробництво, створять в країні привабливий інвестиційний клімат, проведуть реформу правоохоронних органів, подолають корупцію, піднесуть вчителя і лікаря на достойну висоту, що виражатиметься і в їхніх доходах.

Ці проблеми сьогодні особливо актуальні, адже щаслива сім’я – запорука міцної держави. Від характеру стосунків у сім’ях залежить майбутнє всієї нації.

Матеріал підготувала Карвацька Н. С. – доцент кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. Савенка С.М.

Корисно знати