ЗНАЄМО ТА ПАМ’ЯТАЄМО. Навесні, з пробудженням природи, Україна святкує народження велетів слова, які своєю творчістю змінили українську літературу та культуру. Вони символізують душу українського народу, втілюють його “гідність, дух і пам’ять”. Це – Тарас Шевченко та Леся Українка. Цьогоріч ми святкуємо 199 річницю від дня народження Кобзаря та 142 річницю – Лесі Українки. На самовідданих, мужніх, одержимих, на таких як Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка трималася культурне життя нашої нації.
До Дня народження Лесі Українки та Тараса Шевченка кафедрами суспільних наук та українознавства (завідувач кафедри – професор Василь Чебан) та психології і соціології (завідувач кафедри – доцент Ніна Зорій) проведено низку заходів.
Доцентом Ларисою Шутак, старшим викладачем Лідією Потаповою та викладачем Ігорем Скакуном прочитані лекції: “Геній поетичного слова” та “Роль інтелігенції в національно-культурному відродженні ХVІІІ – ХХ ст.” студентам І курсу медичного факультету №4, спеціальність “Педіатрія” та студентам І курсу стоматологічного факультету. Також проведені круглі столи: “Вплив творчості Т.Шевченка на формування національної свідомості і духовності українців ХІХ – ХХ ст.” та “Леся Українка – людина з великим людським серцем і розумом, з героїчною силою духу”.
Крім того, на кафедрі проведено конкурс на краще декламування поезії Т.Г.Шевченка. Переможці конкурсу Марина Коротчук та Ірина Лутчак,студентки медичного факультету №1, взяли участь у виховних заходах кафедри, а також у конкурсі читців, що відбувся у ЧНУ ім. Ю.Федьковича.
Серед студентів БДМУ проведено конкурс творчих робіт на тему “Мій Шевченко”. Кращі роботи будуть опубліковані у студентській газеті “Гіппократик”.