Мамо й батьківщино,
ви в мене єдині,
я ж за вас загинув у кривавій млі,
щоб ясний світанок і погожа днина
панували вічно на моїй землі
(Трало Ніна)
Сьогодні Україна переживає найбільше випробування в своїй новітній історії – збройну боротьбу за незалежність і територіальну цілісність проти російського агресора.
На жаль, у цій війні ми вже маємо тисячі поранених і загиблих мужніх оборонців. Український народ завжди з повагою ставився до своїх героїв, мав традицію поховання та увічнення полеглих.
Щороку 29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. Цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року № 621 для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за Батьківщину, як нагадування про одну із найкривавіших подій війни на сході України – Іловайську трагедію.
8 вересня студенти І курсу спеціальності «Медсестринство» фахового коледжу БДМУ разом з викладачами Валерією Андрієць і Юлією Руснак провели годину-спомин, присвячену Дню пам’яті захисників України у музеї в палаці «Академічний».
На початку заходу виступила проректор з науково-педагогічної роботи та виховання Ніна Зорій, яка наголосила, що обов’язок кожного свідомого українця пам’ятати про відвагу та героїзм наших героїв. Батьківщина для кожного із загиблих воїнів – сонце в його душі, яке зігрівало і надихало захищати свій дім.
Під час заходу студенти згадали страшні події серпня 2014 року, які увійшли в історію під назвою “Іловайський котел”, коли російське військове командування порушило домовленості, розстрілявши колони наших солдат під час виходу з оточення. Іловайськ став місцем наймасовіших втрат українського війська під час сучасної війни на сході України. Тоді полягло 366 українських воїнів, 429 зазнали поранень, 158 зникли безвісти, 300 опинилися в полоні.
Символом Дня пам’яті захисників України стала квітка соняха, оскільки смертельний для наших захисників “зелений коридор” пролягав через поля із соняшниками. Тому сонях пам’яті – це не просто символ історичної мужності українських воїнів, це символ життя України.
Директор музею показав експозицію пам’яті студента-інтерна, який загинув у 2015 році, рятуючи життя поранених військових.
Насамкінець студенти познайомилися з творчістю Ірини Ротар, студентки ІІ курсу 7 групи 1 МФ та переглянули виставку її картин, присвячених темі війни.
Учасники заходу вшанували полеглих героїв хвилиною мовчання.
Пам’ятаємо кожного, хто віддав своє життя, захищаючи Україну.
Вічна пам’ять та вічна шана Героям!