• Українська
  • English
Сезон грипу 2019-2020. Що треба знати, щоб вберегтися
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram

Сезон грипу 2019-2020. Що треба знати, щоб вберегтися

Емерджентні та ре-емерджентні вірусні інфекційні хвороби визнані глобальною проблемою XXI сторіччя. Фундаментальними першопричинами цього є три основні чинники: генетична мінливість вірусів (мутації), зоогеографічні фактори (почастішання контактів людини з птахами і тваринами з наступною реасортацією генів) та соціально-економічні чинники.

Вищевикладене є характерним для такої вірусної інфекційної хвороби як грип (насамперед субтип А), який здатний призводити до виникнення надзвичайних епідемічних ситуацій з високою захворюваністю і смертністю у світовому масштабі.

Щороку практично кожний шостий мешканець України залучається до епідемічного процесу з грипу та ГРВІ. Згідно з офіційними даними МОЗ України з 1 жовтня по 1 грудня 2019 року в Україні на ці інфекційні недуги вже перехворіло 3,5% населення країни.

Зважаючи на актуальність та своєчасність питання, на кафедрі внутрішньої медицини та інфекційних хвороб проведений студентський науковий гурток на тему: «Сезон грипу 2019-2020. Що треба знати, щоб вберегтися» за участю студентів 5-6 курсів, гуртківців та викладачів кафедри – кандидатів медичних наук – доцента кафедри Сидорчук А.С. та асистента Пудяк Х.І.

Засідання студентського наукового гуртка на кафедрі інфекційних хвороб українською мовою з елементами фахової англомовної лексики – якнайдоречніший досвід через призму пілотного іспиту майбутніх випускників нашого вишу.

Студент 5 курсу Теслюком А.А. підготовив змістовну доповідь про «Іспанський грип» як наймасовішу пандемію грипу в XX сторіччі та заходи, які були вжиті задля припинення пандемії в країнах Європи, Америки та Азії.

Жвавий інтерес та зацікавленість студентів і присутніх викликали питання диференційної діагностики грипу А, В з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями. Дискутували на тему ранньої діагностики, в тому числі за допомогою швидких імунохроматографічних тестів, прогнозу ймовірності ускладнень, зосередили увагу на нюансах клінічної діагностики атипових форм грипу – афебрильної, акатаральної та блискавичної.

Учасники засідання зацікавлено обговорили сучасні терапевтичні підходи до грипозної інфекції з використанням противірусних медикаментів при клінічних ситуаціях поєднаної патології, а також аспекти діагностики й лікування вірус-асоційованих пневмоній. Особливу вагу приділили питанню превенції грипу й респіраторних інфекцій, проблемі недостатності вакцинопрофілактики грипу стосовно уразливих когорт пацієнтів з поєднаної хронічною патологією.

Корисно знати