Його ім’я стало символом України. Його називають провісником нового життя, народним пророком, титаном духу, який уболівав за долю рідного народу, тому й залишив нащадкам духовний заповіт, що передається із покоління в покоління, від роду до роду. Духовну велич і красу українського слова він підніс на найвищу височінь.
Тарас Шевченко був, є і навіки залишиться найголовнішою особистістю у становленні нашої держави. У БДМУ щорічно традиційно відзначають Шевченківські дні.
З нагоди Шевченкового свята кафедрою суспільних наук та українознавства (завідувач – професор АНТОНІЙ Мойсей) проведено марафон заходів. Зокрема, упродовж Шевченківського тижня доценткою кафедри Шутак Л.Б. проведено мінілекцію на тему: «Шевченко: погляд крізь століття» для студентів 1 курсу стоматологічного факультету (1-3 групи).
Студентами 1 групи медичного факультету проведено літературно-мистецьке свято на тему: «Мистецькі стежини Тараса Шевченка» (організатор – доцент Лариса Шутак). Студенти згадували життя і творчість видатного Кобзаря, наголошували на його неоціненному внескові в історію української культури, мови, літератури.
Згадуючи віхи життя Тараса Григоровича, студенти розкрили свій творчий потенціал: декламували поезію автора, а також робили проби свого поетичного хисту, наголошували на ролі й значенні творчості Великого Кобзаря сьогодні, згадували його пророчі слова, проникливі рядки про неньку-Україну. Студенти 5 академічної групи медичного факультету підготували тематичні доповіді на тему «Незабутній Шевченко» і «Відомий і невідомий Тарас» (організатор – доцент Лариса Шутак).
Студенти ділилися своїми враженнями про творчість Шевченка, проєктували його думки на нинішні події, зауважували про роль і значення Великого Пророка у сучасному світі. Для студентів І курсу (3 і 4 групи) медичного факультету (спеціальність «Медицина», магістр) прочитано мінілекції: «Співець людини, волі й України»; «Великий Син великого народу» (організатор – доцент Алла Ткач). Зі студентами І курсу (3 група) стоматологічного факультету (спеціальність «Стоматологія», магістр) проведено мистецьку годину спілкування на тему: «Завжди сучасний Кобзар» (організатор – доцент Алла Ткач).
Ушанували пам’ять національного генія покладанням квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку (Центральна площа, м. Чернівці).
Організовано конкурс творчих робіт на тему: «Шевченко поза простором і часом» (організатор – доцент Алла Ткач). Проведено бесіду зі студентами 5-ї групи І курсу медико-психологічного факультету (спеціальність «Медична психологія», магістр) на тему: «Уроки історії у творчості Т. Г. Шевченка» (організатор – доцент Г. В. Навчук).
Мінілекції для студентів 2-ї та 6-ї груп І курсу медичного факультету (спеціальність «Медицина», магістр) на тему: «Феномен сучасності Т. Г. Шевченка» (організатор – доцент Г. В. Навчук).
Конкурс творчих робіт студентів 2-ї та 6-ї груп І курсу медичного факультету (спеціальність «Медицина», магістр) на тему: «Геніальність Т. Г. Шевченка крізь призму сьогодення» (організатор – доцент Г. В. Навчук).
Інформацію підготувала доцентка кафедри суспільних наук
та українознавства Лариса ШУТАК.