• Українська
  • English
Здоровий спосіб життя як цінність сучасності

Здоровий спосіб життя як цінність сучасності

Направду нині у світі широко пропагується здоровий спосіб життя. І це дуже добре, адже попередити багато захворювань та патологій можливо шляхом проведення профілактичної роботи серед молоді – учнів та школярів.

Одним із важливих питань, які варто виокремлювати є обговорення проблеми паління та використання е-сигарет та вейпінг-продуктів серед дітей у нашій країні та медичних ризиків, які з цим пов’язані.

З метою проведення заходів в рамках антитютюнової профілактичної роботи серед молоді була організована зустріч представників БДМУ із школярами 7-8 класів Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня №38.

Зокрема, доцент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб Тетяна Дудка розповіла учням про шкідливий вплив використання е-сигарет та вейпінгу.

Також, студенткою 2 курсу Єлизаветою Білошицькою було акцентовано увагу присутніх на основних міфах щодо електронних сигарет.

«Починаючи з 2016 року, в Україні починають набирати популярність альтернативні способи вживання тютюну, такі як електронні сигарети та пристрої для нагрівання тютюну. Електронні сигарети та їх різновиди стають все більш популярними серед молоді, про що свідчать отримані результати  опитування ESPAD (Європейське опитування учнів щодо вживання алкоголю та інших наркотичних речовин, 2019), які демонструють, що половина опитаних підлітків в Україні (50,5%) хоча б один раз у житті мали досвід куріння електронних сигарет. Електронні сигарети позиціонувались як менш шкідливі порівняно з палінням традиційного тютюну, але 23 серпня 2019 року в США була зареєстрована перша смерть, пов’язана з вейпінгом» – зазначають фахівці БДМУ.

Наостанок, аспірант кафедри акушерства та гінекології Наталія Бабій розповіла старшокласникам про контрацепцію як метод захисту себе, свого партнера не тільки від небажаної вагітності, а ще й від інфікування статевими інфекціями. Саме це є основною проблемою з якою стикається молодь.

 

 

Корисно знати