Буковинський державний медичний університет

  • Українська
  • English
Перший візит до стоматолога

Перший візит до стоматолога

     Перший візит до дитячого стоматолога відіграє ключову роль у формуванні правильних звичок догляду за зубами. Це важливий крок для збереження здоров’я порожнини рота малюка.

     Згідно з рекомендаціями міжнародної асоціацій стоматологів, перший візит до дитячого стоматолога повинен проводитися не пізніше 12 місяців. У такому ранньому віці діти ще не відчувають страху перед лікарями, а своєчасний огляд і профілактичні заходи допоможуть в майбутньому запобігти виникненню важких захворювань зубів.

     Перший ознайомчий візит до стоматолога необхідний для формування дружніх відносин між майбутнім пацієнтом та лікарем. Головне його завдання – налагодити довіру, тоді всі наступні візити пройдуть весело, швидко, продуктивно та без страху.

     Є дуже хороше правило, якого бажано дотримуватися всім батькам: «Перший зуб – перший візит до стоматолога». Чим раніше батьки почнуть піклуватися про здоров’я зубів своєї дитини, тим меншою буде ймовірність виникнення стоматологічних захворювань.

        Ось кілька порад, які допоможуть зробити перший візит до стоматолога максимально комфортним і безпечним для вашої дитини як фізично, так і психологічно.

  1. Час для першого відвідування краще обирати зранку. Також не слід приходити раніше ніж за 10-15 хвилин до призначеного терміну.
  2. Не потрібно приховувати від дитини заплановане відвідування лікаря. Однак і надавати надто великого значення йому не варто. Найкраще поєднати візит із якоюсь дійсно приємною подією для малюка. Наприклад, зайти до лікаря на шляху до парку атракціонів, дитячої кімнати розваг, зоопарку.
  3. Чесно та серйозно відповідайте на запитання дитини. М’яко поясніть, що це лікування позбавить серйозних проблем у майбутньому. Не використовуйте такі фрази, як «не бійся» і «не буде боляче», «потрібно потерпіти», «тобі просвердлять лише один зубик» тощо.
  4. Дитина не повинна відчувати дискомфорт у вигляді голоду чи спраги. Рекомендовано погодувати її за 2 години до візиту до фахівця та почистити зуби після їжі.
  5. Допускається присутність одного з батьків у кабінеті дитячого стоматолога.Скористайтеся цією можливістю та підтримайте дитину особистою присутністю. Дотримуючись певних правил поведінки, ви можете зробити свій позитивний внесок, підтримуючи максимально комфортну для всіх обстановку взаєморозуміння.
  6. Якщо хочете обговорити з фахівцем незрозумілі для вас питання лікування, краще робити це без присутності дитини. Не слід переривати діалог між лікарем та маленьким пацієнтом. І тим більше не варто займатися вихованням дитини, що сидить у кріслі у стоматолога. Це додатковий стрес для неї.
  7. Категорично неприпустима критика на адресу маленької людини в такій стресовій для неї ситуації. Для неї ближче і рідніше за вас у цьому світі нікого немає, тому жорстка реакція на її переживання і біль обернеться серйозною психологічною травмою.
  8. Зберігайте повний спокій, навіть якщо дитина плаче. Ваше завдання – не присоромити, не змусити сидіти в кріслі, а заспокоїти та налаштувати на те, що всі труднощі переборні. Нагадайте дитині про те, як вона успішно справлялася з іншими труднощами у своєму житті, навіть якщо іноді бувало страшно.
  9. Після проведення процедур варто поцілувати дитину і обов’язково похвалити за витримку та сміливість. Також варто заохотити дитину іграшкою або заняттями, що тішать її.

    Завдяки таким простим крокам ви зможете підготувати свою дитину до візиту до стоматолога, знизити її страхи та створити позитивні асоціації з лікарем. Пам’ятайте, що саме від вас залежить, як дитина сприйме досвід візиту до стоматолога, і це запорука того, що в майбутньому вона із радістю й спокоєм приходитиме на профілактичні огляди.

  

Підготували доцент кафедри стоматології дитячого віку Тетяна КІЦАК, доцент Валентина ГОНЧАРЕНКО

 

Корисно знати