• Українська
  • English
Шляхи підтримки ментального здоров’я

Шляхи підтримки ментального здоров’я

Ментальне здоров’я – основа нашого життя. Однак воно залежить від багатьох чинників, а саме – генетичних  детермінант, які можуть негативно впливати на схильність до певних психічних розладів та хронічні захворювання, які передаються по спадковій схильності. Важливу роль відіграють гормональні коливання, які можуть істотно впливати на ментальний стан, особливо під час пубертату, вагітності або менопаузи.

Крім цього на ментальне здоров’я впливають і психологічні чинники, а саме – дитячі травми.  Такий негативний досвід підвищує ризик розвитку психічних проблем вже у дорослому віці. Слабкість адаптаційних процесів, особливо, неспроможність своєчасно впорядковувати стресові ситуації, впливають також на ментальне здоров’я. Тому важливим є відпрацювання навичок адаптації  до стресових ситуацій, застосовуючи при цьому методи релаксації, медитації, усвідомлюючи також власні емоційні реакції, які були недоречними в тій чи іншій ситуації, зменшуючи тим самим вплив стресу на щоденне життя.

Соціальна складова є критично важливою для ментального здоров’я. Гармонійна сім’я, яка створює безпечне середовище, надаючи тим самим психологічну  підтримку, сприяє розвитку впевненості та емоційної стабільності у всіх членів сім’ї.

І в край важливим є робота на якій людина проводить більшу частину часу свого життя. Позитивна атмосфера на роботі і підтримка колег допомагає зберігати і покращувати ментальне благополуччя усіх співробітників на противагу конфліктному робочому середовищу, що значно наносить шкоду психічному здоров’ю. Емоційно справедливе керівництво та психологічно комфортне оточення колег є профілактикою робочого стресу, що спонукає до  підвищення  працездатності та загального задоволення роботою.

Матеріал підготувала: Світлана Русіна, доцентка кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С.М. Савенка

Корисно знати