Буковинський державний медичний університет

  • Українська
  • English
Жіночий алкоголізм

Жіночий алкоголізм

Жіночий алкоголізм розвивається в короткий термін, протікає у прихованій формі до 2 та 3 стадії, коли виникає стійка залежністю від етанолу з  формуванням психічної та фізичної залежності. Коли вони потрапляють в поле зору лікаря (на вимогу родичів та близьких) то вже сформований обсесивний (2 стадія)  та компульсивний (3 стадія) компоненти, спостерігається висока толерантність із уживанням міцних алкогольних напоїв.

Такі жінки втрачають роботу, сім’ю, житло, часто бомжують. Критичного визнання хвороби у них не має, тому вони не вважають за потрібне лікуватися. А розпочинається все банально – спочатку щоб розслабитись, відволіктися від проблем, подолати стрес «запивають горе», поодинокість. Згодом згубна звичка стає нормою, домінує у свідомості людини. Жінка не розуміє, що вона руйнує своє життя через відсутність усвідомлення свого стану.

У питущих жінок часто виникає алкогольний гепатит, панкреатит, токсична нефропатія із ризиком розвитку хронічної печінкової недостатності. У них часто спостерігається варикозне розширення вен, шлункова кровотеча, ураження серцево-судинної системи, зокрема – кардіоміопатія. Жінки, які зловживають алкогольними напоями  фригідні. У них часто діагностують безплідність, спостерігається передчасний клімакс. Алкоголь, уражаючи центральну нервову систему, призводить до гіпоксії мозку, знижує пам’ять, руйнує інтелект та призводить до повної деградації особистості.

Ще молода жінка через вживання алкогольних напоїв має зовнішній вигляд старшої за віком, неохайної, конфліктної (часто істеричної) брутальної особи. Це, на жаль, фінал жіночого алкоголізму. З метою профілактики хочеться сказати – жінка це берегиня, пам’ятайте про це.

Матеріал підготувала: Світлана Русіна, доцентка кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С.М. Савенка

Корисно знати