• Українська
  • English
17 травня – День пульмонолога
17 травня – День пульмонолога

17 травня – День пульмонолога

ПРОФЕСІЙНЕ СВЯТО. 17 травня лікарі-пульмонологи відзначають своє професійне свято. З цієї нагоди від імені ректорату Буковинського державного медичного університету щиро вітаємо представників цієї професії, співробітників кафедри фтизіатрії та пульмонології та внутрішньої медицини, студентів, які в майбутньому оберуть цей напрямок в медицині.

У сьогоднішній світлий день бажаємо Вам міцного здоров’я, успіхів у науковій роботі та медичній практиці, сімейного щастя, радості та вдячності від пацієнтів.

Хороший пульмонолог завжди на сторожі здоров’я пацієнта, тому навіть у свято коротку консультацію щодо збереження здоров’я органів дихання надає доцент кафедри внутрішньої медицини – Світлана Коваленко. За словами фахівця органам дихання людини, як і іншим фізіологічним системам організму, притаманні спеціалізовані захисні механізми, призначені для попередження можливих порушень у процесі їх функціонування.

Наприклад, захисні дихальні рефлекси – чхання і кашель – сприяють видаленню сторонніх тіл, що потрапили в дихальні шляхи, надлишків утвореного під час запальних захворювань слизу тощо. Незважаючи на наявність захисних механізмів, органи дихання надзвичайно чутливі до впливу різних фізичних і хімічних чинників, які присутні в забрудненому атмосферному повітрі. Для профілактики захворювань органів дихання необхідно провітрювати житлові приміщення, здійснювати тривалі прогулянки на свіжому повітрі тощо.

Негативний вплив на органи дихання (і на весь організм) надають такі шкідливі звички, як вживання алкогольних напоїв та куріння.

Алкоголь в значних кількостях виводиться з організму через легені, пошкоджуючи при цьому тканину легень і слизові оболонки дихальних шляхів. Нікотин та інші речовини, що містяться в тютюновому димі, гальмують утворення сурфактанту в альвеолах легень, і курцеві доводиться витрачати більше зусиль на здійснення дихальних рухів (вдиху). У складі тютюнового диму виявлено речовини (наприклад бензопірен та ін.), які сприяють утворенню та росту злоякісних пухлин (рак легень, гортані). Курці значно частіше страждають такими захворюваннями легень, як хронічний бронхіт, пневмонія, емфізема легень та ін.

Курці частіше хворіють на туберкульоз легень. Туберкульоз легень зустрічається у курців в 2 рази частіше, ніж у некурящих. Ця закономірність простежується ще виразніше у людей зрілого віку. З кожних 100 таких хворих до моменту захворювання палили 95. На жаль, тютюновий дим, ймовірно, куди менш шкідливий для мікробактерій туберкульозу, ніж для його носія.

ПРИВАТБАНК

Отримувач платежу
Мельничук Олександр Миколайович
Картка
4731 1856 3202 3484
IBAN:
UA593052990262086400936203888
Рахунок отримувача:
262086400936203888
Приват24 – https://www.privat24.ua/send/a1v11

МОНОБАНК

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/7xFpdiBGs
💳Номер картки банки
5375 4112 0409 0778

Корисно знати