У Репужинцях відбувся ХІ психологічний інтенсив

Близько 120 учасників зібрав ХІ психологічний інтенсив,

який проводився з 11 по 17 липня 2016 року на базі відпочинку БДМУ «Здоров’я», що розташована у с. Репужинці. Географія учасників представлена майже всіма регіонами України: окрім учасників з Чернівців захід відвідали студенти та фахівці з Києва, Львова, Харкова, Вінниці, Івано-Франківська, Луцька, Рівного, Острога, Тернополя, Кременчуга, Черкас, Полтави, Камянець-Подільська та інших міст.

Учасники мали змогу працювати в навчальних та терапевтичних групах, що представлені різноманітними сучасними напрямками психології та психотерапії: психодрама (тренери Олена Попелюк – психотерапевт, супервізор, секція психодрами УСП,Львів, Вікторія Осипенко – психолог-консультант медико-психологічного центру, Чернівці),  гештальт-терапія (тренери  Ірина Толочко – практикуючий психолог, гештальт -терапевт, супервізор, Чернівці, Лариса Дідковська – доцент кафедри психології ЛНУ ім. І.Франка, президент Української асоціації гештальт-терапії, супервізор, Львів), системна сімейна терапія (тренери Ольга Юрценюк – доцент кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С.М.Савенка, консультант медико-психологічного центру БДМУ, Тетяна Котик – психолог-консультант медико-психологічного центру БДМУ, Чернівці), танцювально-рухова терапія (тренер Любов Моленса – практикуючий психолог, танцювально-руховий терапевт, Чернівці), психодинамічна арт-терапія  (тренер – психоаналітик, арт-терапевт А.Сидоренко, Львів). Професор кафедри психіатрії, наркології, загальної та медичної психології ХНМУ Володимир Коростій провів триденну навчальну групу з пропедевтики психіатрії. Тренінг креативності був запропонований учасникам доцентом кафедри психодіагностики та клінічної психології КНУ ім. Т. Шевченка Ігорем Слободянюком. Роботу ведучих процес груп забезпечила Оксана Пендерецька – психолог-консультант медико- психологічного центру, викладач кафедри психології та соціології БДМУ.

У межах інтенсиву відбувся науково-практичний семінар, присвячений роботі з пацієнтами з нарцистичним розладом за участю професора Герхарда  Дамманна – супервізора, головного лікаря партнерської психіатричної клініки м. Мюнстерлінген (Швейцарія). Жваву дискусію викликали лекції професора Олега Чабана – завідувача кафедри психосоматичної медицини та психотерапії НМУ ім. О. Богомольця, віце-президент АППУ «Онтогенетична нейропсихологія як основа психотерапії», «Час як симулякр в психотерапії». Під час науково-практичного семінару «Посттравматичний стресовий розлад: психотерапія в рамках протоколу»  проведеного проф.О.Чабаном учасники змогли детально розібрати нюанси ведення хворих даної нозології.

Досвідом роботи з учасниками бойових дій в межах проекту «Серце Воїна» поділився Олег Гуковський, Тернопіль.

Захоплені відгуки учасників зібрав виступ плейбек-театру БДМУ «Луна».