• Українська
  • English
День Святого Валентина – Свято? Чи буденність?
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
День Святого Валентина – Свято? Чи буденність?

День Святого Валентина – Свято? Чи буденність?

14 лютого відзначають День Святого Валентина.

Це свято прижилось на початку 13 століття серед європейців, в США – з 18 століття, а СНГ в тому числі і в Україні день усіх закоханих прийшов значно пізніше і відзначався з недавніх пір.

Багато хто плутає цей день із днем Ангела «Валентини», але це помилка. Тому як за церковним календарем іменини Валентини святкують 8 січня, 23 лютого та 29 липня. А саме день закоханих або День Святого Валентина має свою історію походження.

Багато легенд створено, щодо цього дня. Одна найбільш розповсюджена являється наступною:

«У пізньому середньовіччі у Франції і Англії життя св. Валентина поступово почало обростати легендами, пов’язаними з таємним вінчанням закоханих пар. Згідно легенди, в ті далекі і темні часи владний і жорстокий римський імператор Клавдій II прийшов до думки, що самотній чоловік, який не обтяжений дружиною і сім’єю, краще буде битися на полі битви під славу кесаря, і заборонив чоловікам одружуватися, а жінкам і дівчатам – виходити заміж за улюблених чоловіків. А святий Валентин був звичайним польовим лікарем і священиком, який співчував нещасним закоханим і потайки від усіх, під покровом ночі освячував шлюб люблячих чоловіків і жінок. Незабаром діяльність святого Валентина стала відома владі, і його посадили до в’язниці, засудивши до страти. Дорогою до темниці святий Валентин познайомився з прекрасною дочкою наглядача – Юлією. Закоханий священик перед смертю написав коханій дівчині зізнання в коханні – «валентинку», де розповів про свою любов, і підписав його «Твій Валентин». Прочитано воно було вже після того, як його стратили, а сама страта відбулася 14 лютого 269 року».

З того часу виникли листівки-валентинки у вигляді червоного сердечка зараз дуже добре відомі, як символічний подарунок в День святого Валентина.

Створення першої «валентинки» приписують ще й герцогу Орлеанскому в 1415 році. Він сидів у в’язниці і таким чином, можливо, боровся з нудьгою, пишучи любовні послання своїй дружині. А найбільшого поширення листівки- «валентинки» досягли вже в XVIII столітті.

Тому цей день, на мою думку, надає можливість закоханим підкреслити свою любов, а одинакам – знайти свою половинку. Згадуючи 14 лютого можна побажати всім, щоб довкола панувала гарна атмосфера, в кожному серці палала любов, а слова «Я тебе кохаю» звучали не тільки в цей день.

Матеріал підготувала асистент кафедри мікробіології та вірусології Попович Валентина

Корисно знати

Днів
Годин
Хвилин
Секунд
Обери Університет своєї мрії

Багатотисячний колектив БДМУ запрошує старшокласників, їх батьків та всіх бажаючих на День відкритих дверей ОНЛАЙН