День боротьби з розсіяним склерозом

Щороку, наприкінці травня, за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я в усьому світі відмічають День боротьби з розсіяним склерозом.

Розсіяний склероз (множинний, дисемінований склероз) – хронічне демієлінізуюче захворювання, що характеризується  багатоосердковістю ураження нервової системи, варіабельністю неврологічних симптомів, переважним ураженням осіб молодого віку. У структурі захворювань центральної нервової системи розсіяний склероз посідає четверте місце після гострих порушень мозкового кровообігу, епілепсії і паркінсонізму, а в молодому віці – друге після епілепсії.

Клінічна картина розсіяного склерозу надзвичайно різноманітна, при цьому немає жодного специфічної ознаки, характерної лише для цього захворювання. Поряд з іншими, значний вплив на  якість життя хворих має больовий синдром, частота якого у пацієнтів із розсіяним склерозом за даними різних дослідників оцінюється в 29-86%.

Співробітники кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С.М. Савенка активно займаються вивченням питань клініки, діагностики розсіяного склерозу. 25 травня 2018 р. за участі науковців кафедри, лікарів обласного неврологічного відділення, лікарів-інтернів проведений традиційний круглий стіл, присвячений розсіяному склерозу.  Під час жвавої дискусії були обговорені особливості больового синдрому при розсіяному склерозі, питання диференційованого підходу до призначення хворим симптоматичного протибольового лікування. За останні роки накопичений значний досвід лікування таких пацієнтів, що ґрунтується як на використанні новітніх досягнень медицини, так і на власних доробках.

Матеріал підготував: Олександр Жуковський, доцент кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології