Університет Манчестера створив віртуальне серце – комп’ютерну модель анатомічно правильного серця вівці. Модель складається з тонких зрізів серця, які складені в єдину картинку, пише MEDdaily.
Вчені отримали зображення волокнистої структури тканини, сегментів верхніх камер серця. Також в модель включені дані про електричну активність в різних частинах органу. За допомогою тривимірної моделі дослідники спробували вивчити миготливу аритмію.
Даний розлад фіксується приблизно у 1,5% населення Землі. Медики недостатньо знають про аритмію. Нова модель покликана пролити світло і допомогти в створенні більш ефективної терапії.
Взагалі миготлива аритмія спостерігається, коли аномальні електричні імпульси несподівано активізуються у верхній камері серця. Ці імпульси порушують нормальний ритм серцебиття, знижують ефективність роботи органу.
У ході дослідження вчені сфокусувалися на легеневій вені. Вони пропускали через неї та навколишню тканину електричні хвилі, а потім дивилися, як це впливало на все серці. З’ясувалося, що в тканинах серця відмічаються електричні відмінності в залежності від області. Найбільша відмінність була між самою веною і лівим передсердям.
Також відігравала важливу роль волокниста структура. Тут вчені заговорили про анізотропії – неоднаковості властивостей середовища. Наприклад, в лівому передсерді структура волокон більш організована в порівнянні зі складною структурою вени. Раптову зміну провідності на стику лівого передсердя та легеневої вени експерти вважають причиною розвитку аритмії.