• Українська
  • English
Проблеми ВІЛ/СНІДу на Буковині
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Проблеми ВІЛ/СНІДу на Буковині

Проблеми ВІЛ/СНІДу на Буковині

Кожен сотий громадянин України у віці від 15 до 49 років інфікований ВІЛ, що є одним із найвищих показників серед країн європейського регіону.

Епідемія ВІЛ-інфекції/СНІДу в Чернівецькій області уражує найбільш працездатну та репродуктивну частину населення, що може призвести до посилення й загострення негативних демографічних та соціально-економічних тенденцій. Зростає частка передачі ВІЛ статевим шляхом, а також серед людей, які вживають наркотики. Вони, як і раніше, залишаються групою ризику інфікування ВІЛ.

Читайте ще: Акції в рамках Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

Частка осіб в області, які інфікувалися статевим шляхом, складає 56%, парентеральним – 16%. Частка дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками – 28%.

Відповідно до стратегії ЮНЕЙДС на 2016-2021рр. «На шляху прискорення для подолання СНІДу» діє програма, спрямована на ліквідацію епідемії до 2020 р. У Чернівецькій області для забезпечення здорового способу життя та благополуччя людей необхідно одночасно реалізувати низку заходів, спрямованих на активне виявлення ВІЛ-інфекції, інтенсивне розширення антиретровірусної терапії та ефективне лікування. Це дасть можливість прожити повноцінне життя людям з ВІЛ, зупинити епідемію ВІЛ-інфекції в країні, попередити нові випадки інфікування ВІЛ та зменшити смертність від хвороб, зумовлених СНІДом.

Інформацію підготували:

Мар’яна Грицюк – завідувач кафедри соціальної медицини та організації охорони здоров’я, доктор медичних наук, доцент;

Анжела Бідучак – доцент кафедри соціальної медицини та організації охорони здоров’я.

Корисно знати