• Українська
  • English
Що треба знати про новий коронавірус?
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Що треба знати про новий коронавірус?

Що треба знати про новий коронавірус?

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, які можуть спричиняти захворювання різного ступеню тяжкості: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.

Коронавіруси переважно вражають тварин, але в деяких випадках можуть передаватися людині. Зазвичай захворювання, викликані коронавірусами, протікають в легкій формі, не викликаючи важкої симптоматики. Однак, бувають і важкі форми, такі як близькосхідний респіраторний синдром (Mers) і важкий гострий респіраторний синдром (Sars).

Захворювання, яке викликав новий коронавірус, називається COVID-19.

Симптоми багато в чому схожі з багатьма респіраторними захворюваннями, часто імітують звичайну застуду, можуть походити на грип. Основними з них є: почуття втоми; утруднене дихання; висока температура; непродуктивний кашель і / або біль в горлі.

Якщо у вас є аналогічні симптоми, поставте собі наступні питання:

  1. Ви відвідували в останні два тижні в зони підвищеного ризику (країни, де виникла несприятлива епідемічна ситуація щодо захворюваності на нову коронавірусну інфекцію.)?
  2. Ви були в контакті з ким-то, хто відвідував в останні два тижні зони підвищеного ризику (країни, де виникла несприятлива епідемічна ситуація щодо захворюваності на нову коронавірусну інфекцію.)?

Якщо відповідь на ці питання позитивна – до симптомів варто поставитися максимально уважно.

Наразі відомо, що COVID-19 передається краплинним та контактним шляхами.

Вірус не циркулює у повітрі, а передається від людини до людини, не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чхання. Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви знаходитесь на відстані понад 1,5 м.

Найчастіше вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), забруднених виділеннями з дихальним шляхів хворого чи інфікованого.

Вірус може зберігати життєздатність на поверхнях від 3-х годин до декількох днів. Конкретні терміни залежать від низки умов – типу поверхні, температури і вологості навколишнього середовища. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей, техніку тощо.

Рекомендації ВООЗ для населення в зв’язку c поширенням нового коронавіруса (COVID-19)

Стандартні рекомендації ВООЗ для широкої громадськості щодо зменшення впливу та передачі цілого ряду хвороб, в тому числі за рахунок дотримання правил щодо гігієни рук та органів дихання, а також безпеки продуктів харчування

  • регулярно обробляйте руки спиртовмісними антисептиками або мийте руки водою з милом;
  • при кашлі та чханні прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя; тут же викидайте серветку і мийте руки;
  • тримайтеся на відстані від людей, у яких спостерігається кашель або підвищена температура;
  • при підвищенні температури, кашлю та важкості дихання якомога швидше зверніться за медичною допомогою і розкажіть медичному фахівцю про відвідані місця (історією подорожей);
  • відвідуючи місця торгівлі живими тваринами в районах, де в даний час реєструються випадки інфікування новим коронавірусом, уникайте прямого контакту з тваринами або поверхнями, з якими вони стикаються, без використання засобів захисту;
  • не вживайте в їжу сирі або напівсирі продукти тваринного походження. Відповідно до правил забезпечення безпеки вживання продуктів харчування особливу обережність слід проявляти при вживанні сирого м’яса, молока або органів тварин, щоб уникнути перехресного забруднення продуктами харчування, які не пройшли термічну обробку.

Лікувальний відділ БДМУ

Корисно знати