Буковинський державний медичний університет

  • Українська
  • English
Шкода заподіяна довкіллю під час війни – веде до погіршення стану екосистем» (до Міжнародного дня запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів)

Шкода заподіяна довкіллю під час війни – веде до погіршення стану екосистем» (до Міжнародного дня запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів)

Війна, незалежно від її масштабів, завдає серйозної шкоди навколишньому середовищу. Від вибухів та обстрілів до забруднення води, грунту та повітря – кожен аспект військових дій веде до негативних наслідків для екосистем. Знищення лісів, випалювання полів, захисних лісосмуг, чагарників, забруднення водойм – це лише деякі з причин втрати біорізноманіття та зниження якості природних ресурсів.

Використання боєприпасів, що включають хімічні речовини нервово-паралітичної дії, ртуть, сірководень, фосфор, пестициди чинять свій руйнівний вплив на змінюючи структуру та видовий склад екосистеми. Викиди шкідливих речовин під час військових дій (бомбардування нафтопереробних комплексів, хімічних підприємств, складських приміщень де зберігаються легкозаймисті речовини, мінеральні добрива) забруднюють водні джерела та ґрунт, що має негативний вплив не тільки на екосистему а й на здоров’я людей, знищення видів рослин та тварин ведуть до порушення екологічного балансу в екосистемі.

Характер змін в екосистемі під час війни є серйозним і тривалим. Відновлення природних ресурсів та біорізноманіття триватиме багато років після завершення конфлікту. Погіршення стану екосистеми матиме далекосяжні наслідки для клімату, природних ресурсів та здоров’я людей.

Щоб запобігти негативному впливу війни на екосистему потрібно припинити воєнні дії. Та приймати заходи для збереження природних ресурсів і біорізноманіття, що може включати міжнародні домовленості про захист навколишнього середовища під час конфліктів, впровадження програм відновлення екосистем та підтримку сталого використання природних ресурсів. Зусилля спільноти та міжнародної співпраці можуть допомогти зменшити негативний вплив війни на екосистему та зберегти природу для майбутніх поколінь

 

Інформацію підготував доцент кафедри медичної біології та генетики Володимир ВОЛОШИН

Корисно знати