Ментальне здоров’я – це не тільки відсутність психічних розладів, але і важлива складова доброго фізичного самопочуття, позитивного психічного стану людини у поєднанні з її успішними соціальними аспектами. Ментальне здоров’я є суттєвою частиною нашого загального здоров’я. Воно включає щастя, радість, успіх і благополуччя.
Ментальне здоров’я впливає на кожен аспект нашого життя – від наших емоцій та стосунків до продуктивності і самовизначення. Щаслива людина краще розкриває свої творчі здібності, втілюючи бажання, продуктивно працює та вносить свій внесок у суспільне життя, реалізуючи свої мрії та цілі і, головне, людина здатна ефективно долати життєві стреси, що на сьогоднішній день є надзвичайно важливою складовою нашого життя.
На стан ментального здоров’я також впливають соціальні, екологічні, економічні чинники та військові дії. Тому так важливо зберігати гармонійний психічний стан, коли можна розпізнавати свої емоції, контролювати їх та функціонувати достойно не втрачаючи людської гідності у самих найкритичніших життєвих ситуаціях, зберігаючи стійкий душевний спокій.
Ментальне здоров’я допомагає у спілкуванні та в побудові добрих стосунків з іншими. Стан ментального здоров’я сприяє фізичному та професійному розвитку, допомагає у навчанні та адаптації до нових умов життя. У ментальній гармонії людина позитивно оцінює себе, приймає власні тверді рішення, які необхідні в певних життєвих ситуаціях та ефективно розв’язує проблеми.
Матеріал підготувала: Світлана Русіна, доцентка кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С.М. Савенка