Приєднуйся

БДМУ ВконтактеБДМУ в FacebookБДМУ на TwitterБДМУ на YouTube Пдписатись на Новини

Календар заходів

Нема подій

Дні народження

10 лютого
Боднарюк В.Є.

Ляшук Р.П.

11 лютого
Венгловська Я.В.

Дячук І.І.
Мельник К.В.
Микалюк Л.В.
Плешко М.І.

12 лютого
Бурчу К.В.

Тунек О.А.
Цибуляк М.В.

13 лютого
Карлійчук М.А.
Пантя Д.М.
Савчук О.Ф.

14 лютого

Горошко О.М.
Москалюк В.Д.
Павлюкович О.В.
Саркісова Ю.В.
Філіпець Н.Д.
Хоменко В.Г.

15 лютого
Білоус Т.М.
Галагдина А.А.
Заморока О.В.
Циганчук Н.В.
Черноок Н.В.

16 лютого
Богдан Н.С.
Кметь О.Г.
Ляшенко О.М.
Шановський А.М.

17 лютого
Гулак А.М.
Зеленюк В.Г.
Шевчук Б.В.

18 лютого
Орлецька А.В.
Тарновецький М.В.

19 лютого
Ізвак С.Р.
Антонів А.А.
Вакарчук Г.В.
Ежнед М.А.
Кузнєцов О.О.
Майданюк В.Г.
Пентелейчук І.А.
Ткач Є.П.
Шейко Г.І.
Шмалюк М.І.

20 лютого
Лукашевич І.В.
Цигикало О.В.

21 лютого
Петринич О.А.
Ткач Н.Г.

22 лютого
Цисар Ю.В.
Щербініна А.В.
Гуменна А.В.

23 лютого
Гавалешко В.П.
Гайдуков В.А.
Мазур О.О.
Тарасюк В.І.
Филип У.Я.
Чорноус В.О.

24 лютого
Коваленко С.В.
Самойлова Г.Л.

25 лютого
Акентьєв С.О.
Буряк О.Г.
Калуцький І.В.

17 листопада – Всесвітній день боротьби проти хронічних обструктивних захворювань легень

П'ятниця, 16 листопада 2012 02:00

Це захворювання на сьогодні, є серйозною проблемою сучасної медицини через широке поширення, прогресуючий перебіг, скорочення якості та тривалості життя. У 1990 році ХОЗЛ було на 12-му місці серед провідних причин інвалідності, а до 2020 року очікується його переміщення у першу п’ятірку після ішемічної хвороби серця, депресій, травм внаслідок дорожньо-транспортних пригод і захворювань судин головного мозку. За даними ВООЗ у світі нараховується понад 600 млн. хворих на бронхообструктивну патологію. Захворюваність в абсолютних цифрах складає 100 млн. осіб у рік.

Ризик розвитку хронічних обструктивних захворювань легень, особливо в осіб старшого віку, пояснюється соціально-економічними причинами і низьким рівнем життя з одного боку, а з іншого, зростання захворюваності пов’язують із порушенням загальних і локальних адаптаційно-захисних механізмів людини та виникненням антибіотикорезистентних штамів мікроорганізмів і значним поширенням поєднання з іншими захворюваннями,” – розповідає професор Лілія Тодоріко, завідувач кафедри фтизіатрії та пульмонології Буковинського державного медичного університету.

Як зауважує фахівець, все більш актуальним стає питання високого рівня поширеності ХОЗЛ серед осіб літнього та старечого віку, діагностика та лікування якого, у таких пацієнтів, викликає значні труднощі внаслідок нетиповості перебігу синдрому бронхообструкції. Серед пенсіонерів Західного регіону питома вага захворювань органів дихання у загальній чисельності хвороб є вищою, ніж в інших регіонах і становить 13,27%.

Домінують серед захворювань бронхолегеневої системи – ХОЗЛ, які сприяють прискореному старінню людини, розвитку легеневої недостатності, інвалідизації осіб літнього та старечого віку та їх передчасній смерті. В Україні рівень первинної інвалідності дорослого і працездатного населення внаслідок хвороб органів дихання за останні 5 років складав 1,8-2,0 на 10 тис. населення.

У рамках відзначення дня боротьби проти хронічних обструктивних захворювань легень 15 листопада у приміщенні палацу “Академічний” співробітниками кафедри фтизіатрії та пульмонології БДМУ було проведено міжрегіональну науково-практичну конференцію “Актуальні питання діагностики та лікування коморбідності ХОЗЛ та хронічних інфекцій дихальних шляхів”.

У науковому форумі взяло участь більше 150 лікарів-терапевтів, пульмонологів, фтизіатрів, сімейних лікарів, педіатрів, які обговорювали особливості діагностики та лікування хронічних обструктивних захворювань легень за умов різних клінічних ситуацій та реабілітації хворих на цю недугу. Значну увагу на конференції було приділено проблемі інфекційних тригерів синдрому бронхіальної обструкції у дітей та особливостям нових підходів до імунокорекції при хронічних захворюваннях органів дихання. Також учасники конференції мали можливість ознайомитися із стендовими доповідями.

Прочитано 881 разів Останнє редагування Неділя, 09 грудня 2012 17:54