Викладач БДМУ взяла участь у нараді-семінарі щодо профілактики ГРВІ

27 вересня в рамках співпраці кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб БДМУ, Департаменту охорони здоров’я ОДА та ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» відбулася нарада-семінар для заступників головних лікарів ЛПЗ, лікарів-терапевтів, лікарів-педіатрів, лікарів-інфекціоністів, лікарів-епідеміологів з питань профілактики, діагностики і лікування грипу та гострих респіраторних інфекцій.

Згідно програми з доповіддю «Клініка, диференційна діагностика та лікування грипу й гострих респіраторних інфекцій» виступила доцент кафедри, лікар-інфекціоніст вищої категорії Анюта Сидорчук.

В доповіді окреслено «підсумки» минулого епідемічного сезону грипу та ГРІ за офіційними даними відповідних служб, проаналізовано сучасний стан циркуляції вірусів грипу в Європейському регіоні, розглянуто патогенетичні особливості пандемічного грипу, клінічні сценарії неускладненого та ускладненого перебігу ГРІ, наведено диференційно-діагностичні особливості захворювань, акцентовано на тактиці лікування цих сезонних інфекційних недуг.

З доповідями також виступили Юрій Падурару, завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» та Тетяна Цинтар, головний спеціаліст відділу профілактичної медицини, розвитку та контролю якості медичної допомоги населенню ДОЗ ЧОДА.

Нарада проходила на базі на базі ОКУ «Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги».